View Single Post
  #176 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 18:41:53
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Nu stiu daca e mult sau putin, mie mi-e de ajuns. Foarte mult nu am mancat niciodata, doar ca am mancat prost. In ultimele zile intr-adevar am sesizat si eu ca am mancat mai putin decat de obicei, dar chiar nu am avut pofta de mancare.
Hai ca mi-am schitat si un meniu pe o saptamana ca sa scap de vesnica intrebare "eu ce mananc azi?". Il voi posta mai jos.
Nu cred ca vorbim despre aceleasi tarte. Acelea nu aveau zahar deloc, nu erau dulci, erau chiar asa...ca taratea, fara nici un aspect comercial. Le stiu si pe cele de care spui tu, alea sunt dulcege.
Am renuntat pana la urma la cereale in favoarea fructelor dimineata, cred ca e mai bine asa.
Sincer, plafarurile noi aparute in mall nu ma incanta foarte tare, sunt mai mult un fel de drogherii, nu gasesti mare lucru in ele si mai sunt si scumpe. Tot la astea mici ma duc. Ce ma distreaza la ele sunt rafturile multe-multe si pline-pline de produse, de ai senzatia ca o sa cada pe tine. Ma intreb daca tanti aia de acolo o sti toate produsele pe care le are, ca prea sunt claie peste gramada
Deci in seara asta se necesita shopping pentru a asigura cele necesare meniului. Desi nu stiu cand, ca am si dentist si sala...In fine, vad eu...
Iata si schema de meniu, desi ziua de luni am ratat-o

LUNI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata verde cu ton
Gustare: muesli sau migdale
Cina: pui grill cu salata verde

MARTI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata rosii+castraveti+ardei +branza vaci
Gustare: muesli sau migdale
Cina: orez chinezesc

MIERCURI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: paste integrale cu rosii si busuioc
Gustare: muesli sau migdale
Cina: salata broccoli+conopida

JOI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata verde cu pui
Gustare: muesli sau migdale
Cina: supa legume + 1 felie paine integrala

VINERI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata rosii+ardei+castraveti+branza
Gustare: muesli sau migdale
Cina: supa varza + 1 felie paine integrala

SAMBATA
Mic dejun: omleta cu legume + 1 felie paine integrala
Pranz: salata din diverse legume
Cina: ciuperci sote

DUMINICA
Mic dejun: salata fructe
Pranz: orice
Cina: salata morcov+telina+pui
Cred ca la ultimele zile ma gandeam si eu cand am constatat ca ai mancat mai putintel. Important e ca tu stii deja teoria, nici nu stiu de ce am intervenit, ma gandisem doar ca nu cumva sa te obisnuiesti asa. Meniurile-mi plac mult, cam asa mananc si eu, in afara de carne. Cat de mall-uri, mda, totul e mai scump acolo, singura chestie care-mi placa la Plafarul de acolo e ca ma pot plimba cu cosul si sa iau in mana fiecare produs sa ma uit la el, sa vad ce are, ce nu are. Cand ajung in cele mici parca sta cineva cu cutitul la gatul meu si nici nu mai stiu ce sa cer, vorba ta, sunt asa de pline - nu stiu cum reusesc farmacistele sa stie tot ce au inauntru. Cred ca as fi cel mai fericit om daca as lucra acolo, pe toate le-as incerca pe rand.

Uh, si mai voiam sa zic ca am vazut si pe topic-ul cu zodia ca esti peste, si-am citit si de ascendent, am dedus ca te intereseaza asemenea chestiuni, si eu sunt pasionata de astrologie. Scorpion cu ascendent in fecioara aici de fata - pesimism si obsesie cat cuprinde. Dar si un erotism debordant.

Oare ai gasit timpul pentru dentist, sala, shopping? Te astept pe aici, daca mai gasesti timpul si pentru... forum.

__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]