Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal MCS - 34 ani

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #171 (permalink)  
Vechi 26 sep 2010, 22:49:37
August's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 597
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
P.S. Nu as putea sa merg la culcare linistita fara sa trambitez un mic triumf personal: am reusit sa intru (si implicit i-am achizitionat) intr-o pereche de blugi masura 28 .
Mi-a placut mult un model din colectia noua a unui brand de care sunt indragostita si era singura masura care mai ramasese. Nu ma asteptam sa intru in ei...
Imbracati bineinteles cu efort si cu ceva sunci atarnand pe afara, dar...i-am imbracat si incheiat Motivant, nu? La cati bani am dat pe ei, ma voi stradui ca in cel mai scurt timp posibil sa-i pot imbraca decent, sa nu crape pe mine

....si un Paste Fericit iti doresc!

Pai breeee, douashoptu' e mic-mic! Bravo, ia sa vad si eu daca ma pot ingramadi intr-un 28 vechi....Ca tot pe 29 defilez si eu!
Cerealele alea de la Plafar zici ca au gust bun? Ca eu imi incalc deja toate principiile: m-am tot laudat la viata mea ca eu nu pun pe limba chestii d-alea, ca mai bine fac foamea, ca eu n-o sa-mi cantaresc mancarea si n-o sa citesc kcaloria si muuuulte alte principii sanatoase! Pai uite cum imi incalc eu insasi baza convingerilor! Pupic, noapte buna, bine ai revenit, imi era dor de sportoholica mea!
  #172 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 08:56:08
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Buna dimineata!
Pai tu esti un caz fericit, eu eram pe la 30 parca cu ultima pereche. Chiar am vrut sa ma uit aseara, dar imi era ataaat de soooomn...ca am renuntat.
Cerealele de tarate? Pai au gust...de tarate . Cunoscandu-te, s-ar putea sa ai ceva de comentat , dar mie una mi-au placut, asa cum imi place si painea de tarate.
Partea proasta cu plafaru' e ca inchide extrem de devreme, ceva de genul 18.30-19.00, nu-l prea prind deschis. Dar as putea sa incerc sa comand online
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #173 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 09:47:42
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Buna dimineata!
Pai tu esti un caz fericit, eu eram pe la 30 parca cu ultima pereche. Chiar am vrut sa ma uit aseara, dar imi era ataaat de soooomn...ca am renuntat.
Cerealele de tarate? Pai au gust...de tarate . Cunoscandu-te, s-ar putea sa ai ceva de comentat , dar mie una mi-au placut, asa cum imi place si painea de tarate.
Partea proasta cu plafaru' e ca inchide extrem de devreme, ceva de genul 18.30-19.00, nu-l prea prind deschis. Dar as putea sa incerc sa comand online
Neata, Mona! Vad ca ai inceput bine ziua, cu... ranjetul pe buze. Bravo pentru blugi, si pentru mine functioneaza cel mai bine motivatia asta cu hainele (deh, femei suntem) am in dulap 3 randuri de pantaloni: largi, buni, mult prea stramti. Cand ajung la raionul "stramti" ma declar multumita, ca-s blugi de la 65 de kile (adica de pe clasa a noua, ce frumos, unde s-o fi dus tot timpul asta).

Eu am impresia, doar impresia, ca tu mananci prea putin. M-am uitat si la meniuri, pe la 1200 e ok, dar sunt si cu 600, 800. Cumva trebuie sa te mobilizezi sa mai fie niste alimente in plus acolo, adauga pe unde lipseste, pe la proteine, pe la grasimi. Pe langa asta azi si foarte mult cu sportul, deci la 1200 poti sa ajungi lejereanu. Stiu ca e greu cu programul, cu mancarea de la munca, cu timpul, dar daca tot ne-am propus o schimbare de stil de viata, pai asa sa o facem, ca sa mananci atat de putin toata viata nu-mi suna prea bine. Si gata cu asta, sa ma ierti daca am zis ceva gresit.

Si eu ma declar fanul taratelor, mi le pun si in lapte, paine, sunt excelente si sub forma de cereale si sunt sigura ca o sa-i placa Oanei, singura problemuta cu ele (cel putin cerealele de tarate mancate de mine) e ca au zahar adaugat.

Plafare mai gasesti si prin mall-uri, ma rog, depinde de zona in care stai. Dar si de pe net e ok, doar ca eu cand imi comand ceva de pe net exagerez intr-un hal, cum sunt toate acolo vreau si aia, si asta, si cealalta... "adauga in cos" in mod obsesiv si cand apare totalul... imi iese mai mult decat cat a dat Oana pe oje.

Te pup, o zi cat mai usoara la munca si una cat mai grea la sala.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #174 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 14:39:34
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Nu stiu daca e mult sau putin, mie mi-e de ajuns. Foarte mult nu am mancat niciodata, doar ca am mancat prost. In ultimele zile intr-adevar am sesizat si eu ca am mancat mai putin decat de obicei, dar chiar nu am avut pofta de mancare.
Hai ca mi-am schitat si un meniu pe o saptamana ca sa scap de vesnica intrebare "eu ce mananc azi?". Il voi posta mai jos.
Nu cred ca vorbim despre aceleasi tarte. Acelea nu aveau zahar deloc, nu erau dulci, erau chiar asa...ca taratea, fara nici un aspect comercial. Le stiu si pe cele de care spui tu, alea sunt dulcege.
Am renuntat pana la urma la cereale in favoarea fructelor dimineata, cred ca e mai bine asa.
Sincer, plafarurile noi aparute in mall nu ma incanta foarte tare, sunt mai mult un fel de drogherii, nu gasesti mare lucru in ele si mai sunt si scumpe. Tot la astea mici ma duc. Ce ma distreaza la ele sunt rafturile multe-multe si pline-pline de produse, de ai senzatia ca o sa cada pe tine. Ma intreb daca tanti aia de acolo o sti toate produsele pe care le are, ca prea sunt claie peste gramada
Deci in seara asta se necesita shopping pentru a asigura cele necesare meniului. Desi nu stiu cand, ca am si dentist si sala...In fine, vad eu...
Iata si schema de meniu, desi ziua de luni am ratat-o

LUNI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata verde cu ton
Gustare: muesli sau migdale
Cina: pui grill cu salata verde

MARTI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata rosii+castraveti+ardei +branza vaci
Gustare: muesli sau migdale
Cina: orez chinezesc

MIERCURI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: paste integrale cu rosii si busuioc
Gustare: muesli sau migdale
Cina: salata broccoli+conopida

JOI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata verde cu pui
Gustare: muesli sau migdale
Cina: supa legume + 1 felie paine integrala

VINERI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata rosii+ardei+castraveti+branza
Gustare: muesli sau migdale
Cina: supa varza + 1 felie paine integrala

SAMBATA
Mic dejun: omleta cu legume + 1 felie paine integrala
Pranz: salata din diverse legume
Cina: ciuperci sote

DUMINICA
Mic dejun: salata fructe
Pranz: orice
Cina: salata morcov+telina+pui

__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #175 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 17:26:14
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

hello supergirl!! Asa am sa te numesc de-acu!! Ma bag in boala (in sensu' bun..cre'ca exista si sensul ala bun, asa-i?!? )..si imi place ca pusesi schema aia de meniu..chia rimi trebea asa ceva. Doream asta si de la tine si de la Oana.

Auzi?!? zisesi ca nu ai cumparat nica de la chestia aia de cosmeticareli?? Nica, nicaa?? wow...tu esti femeia perfecta, stii?? Mie asa mi se spune.."o femeie perfecta e femeia care stie clar ce ii trebe si ce nu-i trebe!!..nuuu cuuuuumpara (cu o prelungire anume pe "u") asa doar ca sa se afle in treaba!!"..Ha!! Deci exista domle, exista !!!

Ma bucur foarte ca sunteti pe aceeasi pagina cu mine la categoria cluburi, terase..aglomerate!! Ma speriasem ca sunt "batranicioasa" si ca mi-a trecut vremea!! Eram chiar intr-un usor distress..cum sa fac sa par mai tinerica si sa-mi placa iar viata aia zgubilitica!! Peste fumu' de tigara nu pot sa trec orice-as face..


Ah, si vorba celei mici a noastra, asta mica si dasteptuta foc..de cate ori te citesc imi vine chef sa ma duc la sala, sa fac sport..sa devin asa ..sportiva de sa nu ma recunosc nici eu!!

Oana in schimb de cate ori o citesc ma face sa ma gandesc la: "nu traim ca sa mancam ci mancam ca sa traim"..(ma rog..si tu la fel)...

hai ca te pupez apasat pe un obrajor si te astept sa vii de la sala ca s amai zici o vorbulita..(asta in timp ce eu promit..imi promit mie sa lucrez ceva!!)
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #176 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 18:41:53
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Nu stiu daca e mult sau putin, mie mi-e de ajuns. Foarte mult nu am mancat niciodata, doar ca am mancat prost. In ultimele zile intr-adevar am sesizat si eu ca am mancat mai putin decat de obicei, dar chiar nu am avut pofta de mancare.
Hai ca mi-am schitat si un meniu pe o saptamana ca sa scap de vesnica intrebare "eu ce mananc azi?". Il voi posta mai jos.
Nu cred ca vorbim despre aceleasi tarte. Acelea nu aveau zahar deloc, nu erau dulci, erau chiar asa...ca taratea, fara nici un aspect comercial. Le stiu si pe cele de care spui tu, alea sunt dulcege.
Am renuntat pana la urma la cereale in favoarea fructelor dimineata, cred ca e mai bine asa.
Sincer, plafarurile noi aparute in mall nu ma incanta foarte tare, sunt mai mult un fel de drogherii, nu gasesti mare lucru in ele si mai sunt si scumpe. Tot la astea mici ma duc. Ce ma distreaza la ele sunt rafturile multe-multe si pline-pline de produse, de ai senzatia ca o sa cada pe tine. Ma intreb daca tanti aia de acolo o sti toate produsele pe care le are, ca prea sunt claie peste gramada
Deci in seara asta se necesita shopping pentru a asigura cele necesare meniului. Desi nu stiu cand, ca am si dentist si sala...In fine, vad eu...
Iata si schema de meniu, desi ziua de luni am ratat-o

LUNI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata verde cu ton
Gustare: muesli sau migdale
Cina: pui grill cu salata verde

MARTI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata rosii+castraveti+ardei +branza vaci
Gustare: muesli sau migdale
Cina: orez chinezesc

MIERCURI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: paste integrale cu rosii si busuioc
Gustare: muesli sau migdale
Cina: salata broccoli+conopida

JOI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata verde cu pui
Gustare: muesli sau migdale
Cina: supa legume + 1 felie paine integrala

VINERI
Mic dejun: salata fructe
Gustare: iaurt
Pranz: salata rosii+ardei+castraveti+branza
Gustare: muesli sau migdale
Cina: supa varza + 1 felie paine integrala

SAMBATA
Mic dejun: omleta cu legume + 1 felie paine integrala
Pranz: salata din diverse legume
Cina: ciuperci sote

DUMINICA
Mic dejun: salata fructe
Pranz: orice
Cina: salata morcov+telina+pui
Cred ca la ultimele zile ma gandeam si eu cand am constatat ca ai mancat mai putintel. Important e ca tu stii deja teoria, nici nu stiu de ce am intervenit, ma gandisem doar ca nu cumva sa te obisnuiesti asa. Meniurile-mi plac mult, cam asa mananc si eu, in afara de carne. Cat de mall-uri, mda, totul e mai scump acolo, singura chestie care-mi placa la Plafarul de acolo e ca ma pot plimba cu cosul si sa iau in mana fiecare produs sa ma uit la el, sa vad ce are, ce nu are. Cand ajung in cele mici parca sta cineva cu cutitul la gatul meu si nici nu mai stiu ce sa cer, vorba ta, sunt asa de pline - nu stiu cum reusesc farmacistele sa stie tot ce au inauntru. Cred ca as fi cel mai fericit om daca as lucra acolo, pe toate le-as incerca pe rand.

Uh, si mai voiam sa zic ca am vazut si pe topic-ul cu zodia ca esti peste, si-am citit si de ascendent, am dedus ca te intereseaza asemenea chestiuni, si eu sunt pasionata de astrologie. Scorpion cu ascendent in fecioara aici de fata - pesimism si obsesie cat cuprinde. Dar si un erotism debordant.

Oare ai gasit timpul pentru dentist, sala, shopping? Te astept pe aici, daca mai gasesti timpul si pentru... forum.

__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #177 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 18:45:34
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul

Cred ca la ultimele zile ma gandeam si eu cand am constatat ca ai mancat mai putintel. Important e ca tu stii deja teoria, nici nu stiu de ce am intervenit, ma gandisem doar ca nu cumva sa te obisnuiesti asa. Meniurile-mi plac mult, cam asa mananc si eu, in afara de carne. Cat de mall-uri, mda, totul e mai scump acolo, singura chestie care-mi placa la Plafarul de acolo e ca ma pot plimba cu cosul si sa iau in mana fiecare produs sa ma uit la el, sa vad ce are, ce nu are. Cand ajung in cele mici parca sta cineva cu cutitul la gatul meu si nici nu mai stiu ce sa cer, vorba ta, sunt asa de pline - nu stiu cum reusesc farmacistele sa stie tot ce au inauntru. Cred ca as fi cel mai fericit om daca as lucra acolo, pe toate le-as incerca pe rand.

Uh, si mai voiam sa zic ca am vazut si pe topic-ul cu zodia ca esti peste, si-am citit si de ascendent, am dedus ca te intereseaza asemenea chestiuni, si eu sunt pasionata de astrologie. Scorpion cu ascendent in fecioara aici de fata - pesimism si obsesie cat cuprinde. Dar si un erotism debordant.

Oare ai gasit timpul pentru dentist, sala, shopping? Te astept pe aici, daca mai gasesti timpul si pentru... forum.

Si eu tot scorpion sexosDa nu stiu ce ascendent amasta pt ca mama mea nu-si mai aduce aminte nici ora nici ce zi eraDupa 3 copii, saraca, ne confunda , nu-si mai aduce amintesanatoasa sa fiu eu, ca traiesc si fara ascendent
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #178 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 18:50:13
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Si eu tot scorpion sexosDa nu stiu ce ascendent amasta pt ca mama mea nu-si mai aduce aminte nici ora nici ce zi eraDupa 3 copii, saraca, ne confunda , nu-si mai aduce amintesanatoasa sa fiu eu, ca traiesc si fara ascendent
E destul de coplesitor sa fii doar scorpion, Emi, nu-ti mai trebuie ascendent. Si-acum permite-mi sa rad cu lacrimi citind "scorpion sexos". Imi pare rau ca nu mi-am pus username-ul asta pe forum.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #179 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 19:50:22
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul

E destul de coplesitor sa fii doar scorpion, Emi, nu-ti mai trebuie ascendent. Si-acum permite-mi sa rad cu lacrimi citind "scorpion sexos". Imi pare rau ca nu mi-am pus username-ul asta pe forum.
si eu sunt scorpion!! wow..cate suntem!! nu stiu cum e cu "sexosu'" dar stiu cum e cu pesimismuuul!! stiu, stiu, stiuuuuuuuuu.

cum aflu care imi e ascendentul?? c anu stiu..desi ma intereseaza chestiile astea cu astrologia..sau mai bine zis..imi place sa ma pierd in ele!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #180 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 19:58:43
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
si eu sunt scorpion!! wow..cate suntem!! nu stiu cum e cu "sexosu'" dar stiu cum e cu pesimismuuul!! stiu, stiu, stiuuuuuuuuu.

cum aflu care imi e ascendentul?? c anu stiu..desi ma intereseaza chestiile astea cu astrologia..sau mai bine zis..imi place sa ma pierd in ele!!
Aussie, ascendentul se calculeaza in functie de ora nasterii. Pe langa clubul "mircistelor", vad ca ai intrat si in clubul "scorpionilor", bine ai venit, scorpie mica si pesimista.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, femei, jurnal, kilograme, modelare corp, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole