View Single Post
  #1765 (permalink)  
Vechi 25 mar 2015, 10:23:23
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de nicolae68daniela Vezi mesajul
Aseara m-am apucat sa-ti citesc jurnalul, nu mai stiu la ce pagina am ajuns dar fooarte departe ( am zis ca inchid un pic ochii si o i-au apoi pe sarite sa vad de cand ai inceput numai alimentatia pe baza de vegetale ) dar s-a facut prea tarziu si n-am mai deschis laptopul. As vrea sa incerc si eu, de fapt tot ma joc cu smothe-uri din diverse fructe si seminte, astazi mi-am pus si o mana de spanac, dar.....nu-mi tin deloc de foame, la nici o ora am mancat 2 mere, simpteam nevoia sa mestec, sa simpt gustul mai mult asa mestecand. Ufff si vreau sa slabesc si vreau sa fiu sanatoasa .....
Alimentatia vegana am inceput-o pe 15 noiembrie 2014... prima saptamana am mancat doar raw vegan.
Pe 22 noiembrie 2014 am inceput cura de sucuri de fructe si legume si am tinut-o 60 de zile (am mai si incalcat-o, rar... abaterile au constat in seminte sau nuci).
Dupa terminarea celor 60 de zile si pana in prezent am mancat 100% vegan si 70 % raw vegan, asta insemnand:
- dimineata - sucuri de fructe si legume (si obiceiul asta vreau sa-l tin pentru tot restul vietii... imi da energie si stare de bine fantastica)
- la pranz - un fel de mancare vegan gatit la foc
- seara - salate sau suc de fructe si legume sau desert raw vegan
Painea am exclus-o definitiv pentru ca imi place foarte mult si nu ma pot limita la o felie la pranz! asa ca... mai bine deloc decat mult...
Cam asta e, in mare, ceea ce am facut pentru sanatatea mea! Si, ca bonus, s-au dus si cateva kilograme...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (25 mar 2015), lidiuta (25 mar 2015), nicolae68daniela (25 mar 2015), rozica1965 (25 mar 2015)