Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #1765 (permalink)  
Vechi 16 ian 2011, 20:54:53
schmetterling's Avatar
schmetterling schmetterling este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2011
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 34
Dieta: rina's 90
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 170
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de ade78 Vezi mesajul
Buna, Schmetterling si bine ai venit!

Dap, Slabuta are dreptate... eu tin dieta Atkins de ceva timp..

Este ok cascaval si sunculita praga....dar... cascaval nu trebuie sa mananci mai mult de 100 - 150 g / zi... carne poti manca orice cantitate si oricum preparata...
Aaaa... cand am pofta de ceva dulce mananc un fruct... o portocala, un mar sau ce am in casa.

Este o dieta care da rezultate... multa bafta si ne mai auzim.
buna ade
100-150 gr de cascaval e destul...e chiar foarte bine zic eu...

m-am mai uitat pe site si pe net in general si am citit si despre dieta south beach...din ce-am vazut e un fel de atkins in varianta mai soft...daca pot sa zic asa...si cred ca o sa merg pe asta pana la urma...e poate putin mai permisiva in ceea ce priveste lactatele, dupa care eu mor. oricum, chit ca e carnea permisa in orice cantitate si in orice fel...nu vreau sa fac excese...cu fructele nu ma omor, asa ca nu-i bai daca le exclud din meniu...branzica e favorita mea de orice fel asa incat cred eu ca e mai potrivita pt mn south beach-ul....hmmm...

nu-mi place despre mine ca ma tot gandesc si razgandesc, dar chestia e ca incerc sa caut ceva care mi se potriveste...si vreau sa pot sa ma si tin de dieta, daca tot m-am apucat. oricum e un record pentru mine...in viata mea n-am tinut atatea zile e o saptamana si jumatate de acum. ma mir. oricum am avut momente, ca aseara, de ex, cand am vrut sa dau dracului tot, ca nu vad rezultate, ca altele slabesc mai repede s.a.m.d. ideea e ca trebuie sa-mi bag in cap ca astea vin cu timpul si ca nu pot da jos 20 kg in 2 zile. trebuie sa invat sa am rabdare, ceea ce eu nu prea am...si-acu mai am si "musafirii" lunari si simt ca sunt cat un balon si mi se pare ca m-am chinuit atatea zile in zadar.
doamne, stau si ma intreb daca o sa-mi vad vreodata visul implinit?!!
m-am saturat pur si simplu de hainele care stau pe mine ca pe gard, de faptul ca nu pot sa port si eu o rochie sau o fusta, m-am saturat...si simt ca ma lasa nervii. si mi-e foame. si e 9 ceasu si nu pot sa mananc nimic. ma duc sa-mi fac un ceai fierbinte, sa-mi mai amagesc stomacul. of doamne.
Răspuns cu citat