View Single Post
  #1768 (permalink)  
Vechi 19 nov 2011, 10:30:12
Creatsa's Avatar
Creatsa Creatsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
neatza fetelor,unde ati disparut?adinico,creatsa nu ati facut prezenta,vad ca am dat jos cate 0.5 cm ,talie,solduri si la colacul de la burta..............................initial slabisem 17 kg dar in vacanta in Rom am pus vreo 5 in 2 luni (am pus 1 kg dupa ce am ajuns acasa)si cativa centimetri peste tot.........pai cum am slabit....am inceput pe 15 sau 17 ianuarie sa fac sport cu Carmen Bruma , niste ex acasa de 4 ori pe sapt ,apoi la inceput nu puteam sa alerg ca oboseam dupa 500 m si am hotarat sa practic mersul alert intre 45 min si 1h15min aproape zilnic ,apoi am tgrecut la alergare de 3 ori pe sapt cate 50 min plus exercitii acasa,asa am terminat cu sportul......mancam salate f multe cu carnita de pui sau vita la gratar,legume trase la tigaie uneori la pranz imi faceam o omleta cu ciuperci si salata ,seara papam salata din morcov cu telina si cu varza rosie(o ador),imi pregateam ciorbe de legume pt 3 zile si papam odata sau de doua ori pe zi,in cocluzie mi_am schimbat felul de prepara mancarea pt mine cat si la ceilalti(cateodata) .........am slabit 14 kg pana la jumatatea lui aprilie iar dupa inca trei pana pe la sf lui mai si apoi am intrat in perioada de stacnare pana cand am plecat in cocediu si m_am ingrasat....................
In perioada de slabire am avut perioade cand am slabit doar in cm nu si in kg si au fost cate sapt ........... nu am tinut o dieta anume...........
Neata Niculina. Ce faci?Am inceput de ieri un regim disociat . O zi lactate,o zi carne,o zi fructe si legume . Sper sa functioneze . te pup
Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]