View Single Post
  #1775 (permalink)  
Vechi 19 iul 2012, 11:16:51
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Ah, am uitat sa mentionez ca ieri a fost ziua tatalui meu si azi mergem la cina.. Vai de mine!
I-am spus mamei s afaca chestii light.. si s-a conformat.. Dar tot vor fi prajituri si tort de frisca si fructe
Plus icre negre (father's request, are fitze dom'le ), salata de vinete, pulpe la cuptor..

Am sa fiu atenta maxim la cat mananc

La Multi Ani tatalui tau! Si nu cred ca trebuie sa fii chiar "atenta maxim", sunt unele ocazii care nu se intampla zilnic si merita sa ne bucuram de moment fara sa mai tinem cont de mancare -nu zic sa te pierzi total in ea, just live the day

Numai bine ca ai mancat mai putin ieri, azi un pic mai mult, maine mai putin, e bine sa variezi si sa nu inveti corpul cu acelasi nr de calorii zilnic.

Have fun!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]