View Single Post
  #1779 (permalink)  
Vechi 30 aug 2011, 13:35:51
cora's Avatar
cora cora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de Karinna052 Vezi mesajul
Buna seara dragele mele,
ma bucur nespus de mult ca v-am gasit fiindca tare mult aveam nevoie de ajutor.
Sunt singura si dupa plecarea copiilor din tara mi-am indulcit paharul de venin cu MULTA MINCARE,CU DULCIURI si SEDENTARISM.
Am ajuns la 115 kg in 4 ani si am 1,70 inaltime.In iunie am fost la fiul meu in vizita si cind m-am vazut in poze am inlemnit............stiam ca sunt grasa dar ....
La intoarcerea in tara am marit o fotografie si am lipit-o pe frigider.Rezultatul a fost surprinzator-de cite ori ma apropii de frigider pot sa ma controlez.Nu mai maninc ca disperata si rezultat este o scadere in greutate de 8 kg.Acum am 107 kg dar de 5 zile nu mai se misca deloc acul cintarului.Voi ce faceti in astfel de perioade de palier?
La mine stagnarea dureaza in medie cam 3 saptamani. Adica....slabesc un nr de kg apoi stau ( indiferent ce as face), dupa aprox 3 sapt iar incep sa scad, si tot asa.
Asa ca ai rabdare cu tine, respecta programul/dieta care simti ca te ajuta, sau mai bine nu-i spune dieta, spune-i mod de viata. Rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Ce am pus in ani pe noi, are nevoie de timp sa se topeasca.....
Mult succes si multa disciplina
__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama


Răspuns cu citat