View Single Post
  #1781 (permalink)  
Vechi 13 apr 2010, 08:35:05
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Crina, mi-e si rusine sa va spun cum am facut atacul de panica,dar acum voi ma cunoasteti si nu ma veti judeca.De felul meu sunt o fire ipohondra.De mica mi-e frica de boli,mai ales de cele incurabile.Ma tot caut pe la doctori.In ziua respectiva am avut parastasul lui tata,la masa la mama am chemat si niste prieteni,care nu se mai dadeau dusi.Nu mai aveam rabdare sa stau ,nu puteam pleca s-o las pe mama cu ei.Cand am plecat in sfarsit,acasa baiatul mi-a rupt masuta culisabila de la calc.si m-am aplecat sa caut bilutele pe care culisa.In acel moment am simtit ceva la cap.Cum am auzit cateva cazuri,mi-am zis am facut un atac cerebral.Fetelor asa m-am speriat,am fugit la baie sa fac dus(mi-am zis sa mor curata).Barbatu-meu m-a intrebat de ce fac dus ca doar mai facusem odata,atunci i-am zis ca nu mi-e bine.M-am pus la calc.si am cautat simptomele atatacului cerebral.In momentul acela s-a declansat.Mi-am vazut moartea cu ochii,asa rau nu mi-a fost niciodata,am simtit cum de la mijloc in sus ma incalzesc treptat ,inima imi batea de sa-mi iasa afara,tremuram toata ,aveam frisoane si o stare cumplita de rau .Am fost convinsa atunci ca e atac cerebral.M-am asezat in pat si a venit barbatu-meu s-a pus langa mine ,asa tare tremuram ca statea cu piciorul pe mine asa ma zgaltaiam.M-am linistit putin ,dupa care m-a luat iarasi .Am plecat la urgenta ,numai eu stiu cum m-am imbracat inde am aflat ca am avut de fapt un atac de panica declansat de teama unui atec cerebral.
Nu mai am cuvinte Alynuta,nimeni nu trebui sa treaca prin asa ceva ,ti-am zis si eu fac dar mai mult cand raman singura si imi este foarte rau,cred ca si mie imi este frica sa nu mor singura in casa !
Si de aceea se declanseaza !
" Soarta e o prapastie in care cadem numai daca privim prea mult in ea!"
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]