View Single Post
  #17951 (permalink)  
Vechi 07 apr 2014, 12:55:29
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna fetelor! Noi suntem bine, crestem mari. Nici nu stiu cum trec zilele, asa repede se duc. A mai trecut o saptamana. Inca suntem in Buc, dar sper ca vineri seara sa plecam la ai mei si vom sta pana de 1 mai...fara tati, din pacate.

Miha, bebeVic sta cuminte in scoica, doarme de cele mai multe ori cand merge masina, se trezeste si plange cand se opreste, iar eu stau in spate cu el, chiar daca sta in scoica..just in case. Si noi vrem sa mergem la mare anul acesta, dupa 15 august cand bebe va avea 6 luni. Ma gandesc ca ii vor face bine plimbari dimineata si seara pentru aerosoli, dar se va obisnui cu marea de mic. Nu imi e frica de nimic, vom fi cu ai mei si cred ca ne vom descurca.

Acum suntem preocupati de botez, de sarbatorile Pascale, etc. Viata in 3..4 cu mister miau este frumoasa. Sot doarme in continuare pe canapea dar timpul liber il daruieste in totalitate noua. Majoritatea treburilor casnice sunt pe capul lui, eu ma ocup exclusiv de bebe. Ziua nu prea avem program, m-am obisnuit cu ideea si nici nu-mi fac vise ca vom avea. Saptamana trecuta a supt la o ora, o ora jumatate pe timpul zilei si ma gandeam daca se satura. Dar cum noaptea doarme bustean si 4h, am ajuns la concluzia ca este Haplea si fomist ))

Cu kg sunt in pom si pomul in aer. Cat am fost acasa am dat jos 1 kg si sapt trecuta 1 kg...dar ma umflu peste week-end. Problema mare am cu dulciurile, de la oboseala, foame, satisfsctie de moment bag biscuiti sau inghetata. M-a incurajat si dr ginecolog la vizita de 6 saptamani ca nu voi putea slabi mare branza cat alaptez...ieiii. Noroc ca am exemple ca voi ce imi demonstreaza ca se poate. Momentan nu am suficienta vointa, nici de sport nu m-am apucat, nu prea pot cu bebe.
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Antonis (09 apr 2014), LOREDANA99 (07 apr 2014), niculina04 (07 apr 2014), rainbow (07 apr 2014), simonet (07 apr 2014), VAmedeea (09 apr 2014)