View Single Post
  #17952 (permalink)  
Vechi 07 apr 2014, 13:16:46
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Acum, la 2 luni trebuie sa facem vaccinul, as vrea sa-l facem vineri, ca sa putem pleca la ai mei. Am o problema cu icterul, nici acum nu i-a trecut, are ochisorii tulburi. Din cate am inteles ar trebiu sa ii fac analize pt bilirubina. Am asteptat pana acum fiindca pediatra a zis ca e normal icterul pana la 2 luni la bebeii alaptati exclusiv. Dupa problemele avute de mine la sfarsitul sarcinii, nu-i nicio surpriza icterul prelungit, chiar daca el a debutat ca o forma usoara si a continuat doar la fata si de ceva vreme la ochisori. Ma gandesc daca va fi cazul de medicatie.

Sambata am fost miniprix sa-mi iau rochie de botez, nu am intrat in nimicdin ce imi placea, arat ca o budincuta uriasa. Nici nu stiu unde as putea gasi o rochie frumoasa de ocazie, marime mare. Cred ca am numatul 46 acum...super...not! Cu putin noroc, voi slabi in continuare 1 kg pe saptamana de la alaptat si plimbat. Poate voi putea alerga cat sunt acasa, va sta mami cu strumful sau va dormi linistit in carut. Saptamana trecuta nu am putut face sport fiindca piticul nu a stat cuminte, iar sot a fost tura 2, a ajuns numai dupa 9 acasa. Dupa ce ii faceam baie lui bebe, nubstia de ce sa se apuce mai intai prin casa. Cine stie, poate saptamana asta e cu noroc.
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Antonis (09 apr 2014), LOREDANA99 (07 apr 2014), simonet (07 apr 2014)