View Single Post
  #17958 (permalink)  
Vechi 07 apr 2014, 21:27:27
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

cum era din nou agitat aseara nu vroia nici leganat in fotoliu, l=-am pus langa mine in patut, si iar l-am frecat/batutu usor pe spate, cu white noise.. si pana la urma a adormit.. mai schimbam mana. pf.. bine ca merge si metoda asta,
azi vad ca a dormit la 12 , f usor, in fotoliu.
e ciudat si cu programul,dar nu ma mai complic..impt e sa il obs cand i se face somn, si cu noroc sa adoarma repede..
asa ca romina nu iti fa griji cu programul, daca nu merge, asta e.. nu poti sa il obligi sa doarma cat trebuie cand trebuie, sau sa stea 3 ore fara san.. eu mereu l-am alaptat la cerere. chiar si acum, ii dau mancare si nu vrea decat cantitate mica, ca apoi dupa maxim o ora jum.. sa vrea lapte.
si eu sunt in cazul total nefericit, cand nu am reusit sa slabesc deloc intr-un an.
cred ca imi trebuie multa miscare.. nu numai o ora de sala moderat de 3 ori pe sapt.. ca nu prea apuc, daca sotul are cateodata zile mai lungi de servici..
e posibil, si de la oboseala.. nu stiu cand o sa doarma toata noaptea.. azi noapte s-a trezit de 2 ori.la 3 si la 6 si a papat aproape 15 mind e fiecare data, deci era flamand.. poate ca nu prea a mancat ziua..hmm
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat