View Single Post
  #1796 (permalink)  
Vechi 26 oct 2012, 10:05:19
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul

Hello! Ce mult a trecut de cand ai scris. Pai pentru dovlecei cu lapte e o reteta pe forum, numai ca eu nu fac rantasul cu faina cum scrie in reteta. Fierb dovleceii taiati cubulete, nu foarte mult, calesc ceapa, cand se inmoaie ceapa pun dovleceii fierti. Ii mai las pana incep sa se rumeneasca si apoi pun lapte batut sau lapte dulce cat sa acopere putin dovleceii. Cand incepe sa clocote pun capacul si ii las la inabusit pana scade laptele. Sare si piper pun dupa gust.
Multumesc iubita ,cam asa fac si eu,nici eu nu fac rantas la nici o mancarica ,al meu nu are voie nici ceapa in mancare ,chiar daca este fiarta ,dar mai trisam si noi la unele mancaruri ,nu are voi nici carne ...e mai complicat la el .
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna dimineata tuturor..sa aveti o zi minunata de sarbatoare..cu chef si voie buna...
Multumim Ella si tie multa sanatate iubita,sa fii cumintica si sa stai in patut ,te iubesc mult de tot,dar daca nu ai grija de tine ,nu te mai iubesc asa mult !
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul

E obositor sa fii OM.
E obositor sa iti pese si sa te doara fiecare vorba urata, fiecare gest deplasat, fiecare remarca rautacioasa.
E obositor sa incerci din rasputeri sa ii multumesti pe cei din jur si sa fii mereu criticat pentru ceva.
E obositor sa repeti la nesfarsit aceleasi lucruri si sa ramai in continuare neauzit.
E obositor sa vrei si sa poti sa faci ceva si sa nu ti se acorde nici o sansa.
E obositor sa te consumi pentru nimicuri.
E obositor sa regreti ceva din tot sufletul si sa nu mai poti face nimic in privinta respectiva.
Da, e obositor sa fii OM. Si se pare ca traim intr-o lume tot mai "odihnita"..
Ce adevarat e ! Dar tot nu se schimba nimic,noi tot asa o sa ramanem,citim si maine o luam de la capat ,suntem oameni .
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Buna dimi...
vin cu o cafeluta virtuala si pupicuri!
O zi perfecta Ema ,cu multe imbratisari pentru tine si fetele tale scumpe !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat