View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 04 iul 2010, 19:05:38
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Am zis gata! - Jurnal ellery

Citat:
Anterior postat de ellery Vezi mesajul
multumesc de sfaturi joanna18 chiar trebuie sa ma stapanesc !!!! voi incerca sa nu mai gust nimic .
trebuie tot timpul sa imi distrag atentia cu ceva dar nici cu desenul nu mai merge
am zis ca daca fac schite ,ceva orice ma mai distrag dar nu functioneaza intotdeuna ... ma plictisesc repede
aveti vreo idee de lucruri de facut in timpul liber prin casa sau in curte?
Cu gustatul nu ajungi nicaieri..mai bine sa ai mereu la indemana fructe sau ceva legume cuburi de rontait, sa stii ca ajuta mult.O sa mai ai "caderi" , pana se obisnuieste creierul ca e "la dieta"Totul e sa nu abandonezi, sa perseverezi, ai sa vezi, curand o sa ai o rezistenta din ce in ce mai mare la tentatii
Stai la casa si te plangi ca nu ai ce face in timpul liber?!Eu "uit de mie" cu o carte in mana, daca am putin timp liber..NU-mi mai trebuie nici mancare.Important e cum zice dr Iulia, sa ai 3 mese regulate si gustari(nu dulciuri), tip fructe, sau o bucatica mica de ciocolata cu peste 75% cacao..nu ingrasa si te poate ajuta cand iti vine "cheful" nebun de dulciuri
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]