View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 24 sep 2009, 21:29:08
spatzi's Avatar
spatzi spatzi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 sep 2009
Locaţie: ND, Germania
Vârsta: 45
Dieta: hmm....
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabutele din Germania ...sa vina la apel

Citat:
Anterior postat de alina_h Vezi mesajul
Hallo Spatzi ! Mersi mult pentru pont,am gasit si in Toom dar nu le-am cumparat inca
Aaaaa,sa stii ca si tu esti prima de pe forum din Germania care mi-a raspuns.Mai sunt fete,.dar m-au ocolit

Tocmai am observat ca am inceput amandoua cam de la acelasi nr de kilograme si vrem sa ajungem la aceeasi greutate .Super tare !
De cand tii dieta?Si care anume?


Ever_eve,imi cer mii de scuze ca vin atat de tarziu sa-ti raspund,despre Olanda nu situ,n-am ajuns pe acolo inca,dar de mancarea din Germania nu sunt multumita.Pentru mine ingrasa si ...apa pe care o beau . Eu incerc sa gatesc totul acasa si sa ma aprovizionez cu produse de la tarabele turcesti
Hallo din nou.. am lipsit cateva zile de acasa, asa ca nu am fost prea activa pe forum... Apropos de diete, nici eu nu mai stiu ce dieta sa mai incerc, probabil ca de la atatea incercari nici organismul nu ma mai asculta, insa acum mananc la micul dejun fructe si incerc apoi in cursul zilei sa mananc cat mai sanatos (ar fi un fel de dieta Rina in propriu-mi stil ... am multe ispite pe langa mine si e greu sa le fac fata, dar incerc sa nu-mi fur singura caciula si sa ma pacalesc ca "numai asta si gata"... eu sunt genul de persoana "totul sau nimic" mai ales cand vine vorba de mancare - asa ca mai bine nimic ...
In plus fac mult sport, de 3-4 ori pe saptamana (fitness, aerobic, step, hot iron...) si mai nou, mers pe bicicleta pe malul Dunarii
Apropos de mancarea din Germania.... e fff ingrasacioasa din pacate
Ma bucur ca mi-ai raspuns si sper sa mai vorbim, seara buna
spatzi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1937 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1420 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1421 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat