View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 25 feb 2009, 11:17:44
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de monix Vezi mesajul
Buna fetelor....si eu ma chinui de multi ani cu dietele! Am incercat de toate si toate au functionat, dar am o problema cu mentinerea! Slabesc intre 15-25 de kg in 6-8 luni si apoi incep sa pun 1-2 pe luna, ma descurajez, incep sa mananc ffff multe prostii si pana la urma in maxim 1 an ajung de unde am plecat!
Sigur ca de data asta sper sa fie diferit...mai ales ca in ultimii ani mi-am mai schimbat din obiceiuri si nu mai mananc prostii decat in perioadele de ingrasare! Anul asat am debutat cu dieta Daneza pe care am reusit s-o tin doar cateva zile (mare prostie de dieta) pentru ca eram disperata de foame si nici nu puteam dormi! Dupa ce am renuntat m-am apucat sa citesc cartea lui Montignac si acuma incerc sa-l urmez...zic incerc pentru ca mai fac si abateri. Intr-un fel nu ma deranjeaza aceste abateri f tare deoarece spre deosebire de alta data nu ma mai grabesc sa slabesc si doar incerc sa-mi schimb obiceiurile, sa fac alegerile corecte.

Cred ca v-am impuiat capul destul cu toate "slabiciunile" mele, promit ca in viitor sa fiu mai constructiva.

Bine ai venit Monix,

Nu ne-ai impuiat capul cu nimic - toate aveam aceiasi poveste in spate - ani de zile pierduti cu diete care promiteau marea cu sarea ..."minuntaul" yo-yo care aparea in prima secunda in care noi incetam sa mai tinem una din sutele de diete incercare ...dezamagirea sa vezi cum efortul si foamea din ultimele luni a fost in zadar ca noi ne-am intors la vechea greutate chiar am si depasit-o.

Eu am renuntat la diete ...acum vreo 2 luni ma hotarasem sa iau niste pastile de slabit in ciuda faptului ca aveau multe efecte adverse ...si cat timp asteptam sa mi le-a aduca persoana respectiva ...m-am plictisit de asteptat si m-am pus la treaba ...pentru ca incepusem sa cresc vazand cu ochii ...si acuma nu tin nimic special ..am doar grija ce bag in gura...si asta o sa fac toata viata.
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Shorty; 28 feb 2009 at 19:59:44.