View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 14 dec 2009, 21:46:19
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Haideti sa slabim impreuna

Salut,fetelor Voua cum va mai merge?
Ah eu am inceput ziua cu super ce tine de dieta dar iata ca spre seara am incurcat putin si am mincat orez cu lapte si zahar un pic,dar lasa,sa zicem ca asta e acea exceptie care am facut-o si degraba nu mai fac alta..O sa fac tocmai pe la anul nou.In schimb azi am facut mai mult de 30 min sport..exercitii pt abdomen,am dansat si sarit ) tata imi arata ce exercitii sa fac pt abdomen,el inainte de a avea job-ul de acum facea zilnic jumate de ora de gimnastica si a zis ca pe atunci se simtea minunat de la aasta cu toate ca nu era ceva greu,doar exercitii zilnice Eu am deja aproape o luna de cind fac in fiecare zi cite ceva si intradevar ma face sa ma simt bine..eu in general uram sportul(indeosebi acel de la care traspiri) dar acum,in casa,singura imi place sa fac exercitii Primele ori e mai greu,mai apoi parca te simti vinovata cind o zi nu faci
Cit despre mincare,pe miine dim mi-am pregatit vrio 40 g fulgi de ovaz Fortin si cam 250 ml lapte..
la prinz imi preconizez niste brinza "Gingasie",salata de varza si mazare verde.
Seara o sa fac miine ca o pedeapsa pt ca azi seara am facut greseala si o sa maninc doar un mar.Asta nu e infometare ,e doar pedeapsa de o cina ;D
vorbesc mult azi,probabil am dispozitie
Apropo,cine maninca fulgi Fortin de acei care is de culoarea cafenie asa,pai nu cumva contin zahar? ca am citit pe ei ceva de genul sugar dar poate ma gresesc.
O seara placuta
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]