View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 19 iul 2011, 18:57:43
Trixy26's Avatar
Trixy26 Trixy26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Mancare sanatoasa +Insanity (dieta hipocalorica)
Date: 165cm, 62kg
Mesaje: 234
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Talking Re: Grupul Fete Cucuiete - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Trebuie sa facem efortul asta , nu e asa de greu , putem sa facem asta , putem sa aratam bine si sa fim sanatoase , e pt noi ,numai gandul ca o sa pot sa port ce haine imi doresc , ca o sa pot sa ma imbrac in costum de baie fara sa mi fie rusine , ca o sa arat bine intr o rochie mulata , ca o sa pot purta pantalonasi scurti fara sa se vada celulita pe picioare si mute alte chestii ma trece un fior rece pe sira spinari numai la gandurile astea , darmite sa ajung asa , vreau vreau vreau , si pana la urma sa vezi tu Paula ca o sa reusim .

Poi poti sa ti faci acasa , eu am cumparat alune dinalea in coaja groasa (care sunt cate 2 ) , le am decojit , am pus o mana de alune in blender , le am macinat putin , apoi am pus ulei de in o lingurita si le am macinat pana s au facut o crema groasa , am pus si sare putina , dar acuma pui ce vrei tu , poti pune si miere sa fie dulce s au alt indulcitor , e f sanatos si plin de proteine si grasimi bune , 1 lingurita = 15-16 gr / 96-100 kcal . Are multe calorii dar e f bun si sanatos , o lingurita pe zi maxim 2 pe paine integrala s au de secara e f hranitor . L am pus intr un borcan si l am bagat la frigider . Am dat pe alune -362 gr (cu tot cu coaje)fara coaje- 296 gr.- 4.5 Ron , un pret f mic zic eu (in supermarket le cumperi varsate) si mi au iesit 300 gr de unt . Deci 5 ron 300 gr de unt , eu zic ca e ff ieftin , fata de 20-25 ron la ce e pe piata si pline de conservanti si e uri .

Ultima dată editat de Trixy26; 19 iul 2011 at 19:08:39.
Răspuns cu citat