View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 24 dec 2011, 13:37:36
brainiac's Avatar
brainiac brainiac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Aseara a ajuns si fratele meu la bunica si am avut parte de un moment foarte placut asa "ca intre frati". Mult timp mi-am dorit sa avem astfel de momente dar fiindca eram amandoi cu personalitati puternice nu ne-am putut intelege niciodata si mereu ne calcam pe coada unul pe altul ajungand sa ne certam ca natafletii in final... dar de vreo 2 ani am mai crescut amandoi si lucrurile sunt bine ajungand sa ne facem chiar si destainuiri intime si sa ajungem sa fim prieteni buni... si e asa de bine sa simti asta mai ales vis-a vis de cineva din familie :X! Si cum spuneam ne-am asezat la o cana cu ceai, asa cam pe la ora 10 si au inceput povestile si destainuirile... si dintr-una in alta imi povestea de gasca lui si cum le-a povestit de mine zicand " nu o subestimati pe sora-mea ca desi e ea mai tacuta intre oameni necunoscuti e mai coapta decat noi toti la un loc" (eu fiind cu 2 ani mai mica decat el )... iara vazand cum imi cere sfaturile si ca pune pret pe ceea ce zic eu mi-a dat asa o incredere in mine, m-a facut sa realizez ca sunt pretioasa in ochii altora indiferent de marimea blugilor sau a taliei... si mi-a cazut bine! cred ca a fost unul din cele mai frumoase cadouri pe care le-am primit! asa ca incet incet si cu ajutorul potrivit imi adun si eu motivatia sa fiu o slabuta asa cum se cuvine

tot fratele meu a insistat sa mai raman o zi aici sa merg la o masa festiva si o petrecere cu gasca lui, asa ca am zis da de ce nu! doar ca imi imaginez ca nu va fi tocmai usor sa rezist tentatiilor.. asa ca mi-am propus sa mananc mai putin pe parcursul zilei si sa ma abtin de la cozonac si alte bunatati care imi fac cu ochiul din camara, pentru ca oricum diseara voi gusta tot felul de mancaruri... macar atat sa incerc sa fac pt mine
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]