View Single Post
  #18 (permalink)  
Vechi 28 dec 2011, 18:24:00
eliff's Avatar
eliff eliff este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 dec 2011
Locaţie: Leopoldsburg, Belgia
Vârsta: 42
Date: 168cm, 108kg
Mesaje: 1.296
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc! de la 115 kg in jos...

Buna tuturor slabutelor.Numele meu este Elif,sunt noua in familia voastra si sper sa ma primiti si pe mine,sa ma ajutai cu sfaturi si sa ma trageti de urechi acolo unde gresesc (si in momentul de fata am greseli uriase in ceea ce priveste silueta mea ),si sper din tot sufletul sa fiti rabdatoare cu mine pana voi invata si eu ce si cum aici pe forum,si daca voi gresi pe undeva sa stiti ca nu va fii intentionat. Ma bucur nespus ca v-am gasit si sincer cred ca aici,cu ajutorul vostru,este singura mea sansa de a mai putea schimba ceva la mine. Va multumesc ca existati si sper ca imi veti fii si mie alaturi atunci cand voi avea nevoie de voi.
Despre mine..111kg in prezent,la care am ramas de 9 luni (nici nu ma ingras nici nu slabesc ori ce as face). Nici nu ma pot lauda ca am facut foarte mult in acesta privinta,de cate ori am inceput o dieta am sfarsit prin a renunta destul de repede
De un an fac tratament pentru hipotiroidism,si de la 50mg L-Tiroxine am ajuns la 250mg. Asa a inceput calvarul meu cu kilogramele in plus,dar bineanteles ca nu s-a oprit aici. Cea mai mare durere a mea nu ar fii kilogramele in plus ,cat este faptul ca imi doresc foarte mult inca un copil(am o fetita de 11 ani),dar din pacate din cauza nivelului scazut de hormoni,nu pot ramane insarcinata . Si asa am ajuns aici,cautand disperata o medoda oricare ar fii ea pentru a slabi. Sotul are 37 ani,eu 30,deci prea mult timp nu ar mai fii sa avem copilul mult dorit.Va rog sa ma ajutati si pe mine cu sfaturile si cunostintele voastre in ale slabitului,pentru ca eu nu doar ca am ajuns depresiva in ultimul an,dar habar nu am de unde sa incep
Ierati-ma daca v-am plictisit cu "povestea" mea si mult succes celor care vor sa slabeasca. Va imbratisez
Răspuns cu citat