Subiect: Jurnal Anycyk90
View Single Post
  #181 (permalink)  
Vechi 04 nov 2010, 11:13:30
Anycyk90's Avatar
Anycyk90 Anycyk90 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anycyk90

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Tie nu iti trebuie o dieta propriu-zisa. Tie iti trebuie doar cumpatare, multe proteine (ca sa faci muschi) si sport.
Atat!
Din cand in cand cate un dulce. Daca il faci tu cu atat mai bine, daca nu, atunci e bine sa mananci cat mai putin din el.
Ar trebui sa fie usor.
Nu cred ca esti omul care sa aiba restrictii, sa fie ingradit de ceva. Asa ca mananca mult din ce e sanatos si cate putin din restul. In asa fel incat sa ai un echilibru. Daca azi ai mancat ceva cu zahar, maine schimba cu 1 carotf mic prajit sau facut piure, poimaine, nu stiu, altceva ce iti place tie. Dar in cantitati micute. Sa nu ai pofte, sa nu fii frustrata in nici un fel.
Si mai ales, INVATA SA TE IUBESTI!
Problema e ca trebuie sa ma educ sa ma opresc...de multe ori imi spun k acum imi permit o ciocolata(cu toate k nu mi-e pofta) dar gandindu-ma la evitarea infulecarii ulterioare si dupa ce mananc ciocolata park se activeaza si mai tare pofta adeverindu-se zicala"pofta vine mancand" aici e buba si park nu gasesc butonul de oprire si crede-ma k se vede efectul knd merg acasa pentru k in 3 zile ma aleg cu 3 kg pe care incerc sa le dau jos cu chiu cu vai in doua sapt...
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.