Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #181 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 21:07:24
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
'Neata dragelor !
Si eu m-am hotarat sa nu cumpar mai nimic pana nu vine bebe, dar ieri iar am cazut in ispita . Nu pot sa ma abtin cand vad lucrusoarele alea mici si "scumpe". Cat despre bagajul de maternitate eu ma gandesc sa mi-l fac de cand intru in concediu prenatal. Cu toate ca e posibil sa nu am nevoie de multe. Am stat si m-am gandit si cred ca pana la urma voi ramane sa nasc in Timisoara la privat, unde te duci doar cu portofelul si aparatul de fotografiat. Sambata am programare la doctor si voi discuta cu ea acest aspect sa vad ea ce imi recomanda.
Stefania, ce norocoasa esti, cu sotul care iti face masaj. Al meu e varza la capitolul asta si nici nu ii place. Ma rog cateodata de el si degeaba . Mai mult, am castigat 1 ora de masaj la un pariu cu el si tot amana momentul . Poate o sa i se faca mila de mine cand oi fi mai mare si oi avea dureri...
Va
Oricat as dori sa cad in "ispita" hainutelor e sotul langa mine care imi spune sa mai asteptam si atunci mi se 'taie" elanul. De cand am ramas insarcinata el vine mai mereu cu mine in oras ca sa nu ma lase sa car.
Sambata trecuta a fost nevoit sa plece din oras, iar eu a trebuit sa merg la piata, dar a avut grija sa im spuna sa nu cumpar mai mutl decat am nevoie, iar eu am fost cuminte si l-am ascultat.
Sincer va spun ca al meu sot ma rasfata foarte tare. Chiar ii face placere sa imi faca masaj, mai ales de cand am avut piciorul rupt si a trebut sa mi-l maseze.
Nu-i frumos din partea sotului tau ca nu se tine de pariu.
Daca ai avea posibilitatea ai putea s amergi la un salon unde sa se faca si masaj de relaxare special pentru gravide, desi nu stiu unde ai putea gasi asa ceva.
E bine ca te-ai decis asupra locului unde vei naste. Cred ca astfel vei putea sa faci si anumite calcule legate de buget si alte articole necesare.

Si eu va !
Răspuns cu citat