View Single Post
  #1816 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 20:40:57
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Felicitari si tie (pentru ca e si meritul tau) pentru o zi buna!
Adevarul e ca in ultimul timp nici eu nu mai inghit cu placere fulgii de ovaz, indiferent de ce pun peste ei, asa ca am reorganizat micul dejun.
Si pentru ca tot esti in forma, si maine trebuie sa ai o zi buna,nu?
hei Lidi, ma bucur ca ai trecut pe la mine. Eu sunt la work, mai lucrez, mai bag un ochi pe aici!

Da mai, imi e greu sa gasesc o forma care sa-mi placa. Cel mai mul timi plac fierti, dar am eu impresia ca nu e bine pentru mine sa-i papa asa facuti pasta! Ma mai documentez. Pe de alta parte nu as vrea sa renunt la ei pentru ca am sesizat ca imi regleaza tranzitul intestinal, ma tine cumva satula pana spre ora pranzului deci sunt buni..doar ca m-am plictisit. Azi dimineata spre exemplu, le-am adaugat niste esenta de rom!! si niste migdale tocate maruntel pe deasupra (putine nu multe) dar au lunecat mai altfel pe gat!!

Mai Lidi, imi doresc sa am zile bune. De cateva zile ies cu catelul (unul dintre ei) la plimbare si incerc sa nu ma mai gandesc la nimic. Imi propun..ok, ies si ma plimb si nu gandesc nimic!! Doar vad frunzele, orasul..copacii aia, aia.. Aiureaaaaaaa..nu stiu frate cum sunt unii de spun ca reusesc sa "mediteze" ..mie nu-mi iese..nicicum. Or sunt eu prea cu picioarele infipte in pamant, or sunt mult prea dusa si mult prea acaparata de griji. Nu stiu.. Aseara cand ma plimbam, am realizat ca am fost asa cu mintea in alerta intotdeauna..d emic copil. De micuta aveam ceva care imi agita mintea, la car etrebuia sa gasesc un raspuns..sa gasesc o varianta (intotdeauna de rezolvare..pentru ca intotdeauna era ceva de ..rezolvat/reparat!!)...deci..eu una nu cred ca am sa reusesc vreodata sa ..meditez. Deci, aseara l-am alergat pe Ryder afara timp de 50 de minute. Catelul este foarte energic, e micut dar are o mare energie in el..si cand ii spun: sprint..mama..alearga in salturi si nu se mai opreste. Uite-asa aveam cate un sprint din asta pana simteam ca ma lasa genunchii sau nu mai pot respira.. si in timpul asta mintea lucra: la serviciu am de terminat aioa..raportul cu directorul trebuie sa fie asa..ahh si piscina aia trebuia sa vina mesterul sa-mi zica cat ma costa daca o reinnoiesc..si mancarea..ahhh am uitat sa le spun copiilor sa se uitae la puiul din cuptor..pfft si Nicolas are nevoie de echipamentul de sport curat maine..trebuie sa-l pun la spalat..ahhh injectia pentru diabet pentru Oscar nu am facut-o..si mamaaaa am uitat sa scot banii Luizei ca pleaca in turneu..si, si, si ....de unde atata meditare????!?!? si uite asa..totusi..m-am intyros happy aseara si am avut o zi buna!! Asa se cheama la mine .."o zi buna"!!!!

te pup Lidiut si sa mai vii!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].