Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1811 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 18:37:28
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Servus Cami. Auzi,dar asa numaram?.......invers?......21....20.....19?...... ....ok. Si eu raportez a treia zi de cumintenie,fara corcofeti si fara dulciuri.
pot eu sa nu te iubesc pe tine mai femeie??????? Sunt incantata, mandra si foarte happy pentru ca suntem pe aceeasi "pagina" Numaram cum vrei tu.. imi place ca scade..si de-aia...Am tot incercat invers pana acu' si parca n-o mers..acu mergem in scadere..ca doar asta urmarim..sa scadem!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1812 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 04:56:26
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

ziua 3-a s-a sfarsit cu bin esi la mine!! Facut si 55 min exercitii
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1813 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 05:13:14
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

ce bineeee!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1814 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 18:03:19
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
ce bineeee!
da Zoe..am avut o zi buna ieri. Am inceput si azi bine..e ziua 4 sau ca sa ma zapacesc pe mine de tot..e ziua 18 din ciclul "echipa lu' dooshunu'

De papa azi am cam ce-am avut si ieri!! Incerc sa gasesc o formula placuta in a manca ovazul Din pacate am un amestec de ovaz, tarate si flax seeds si pana nu-l termin nu-mi mai cumpar altul. Fierte nu=mi plac..inmuiate in apa rece si lasate peste noapte ..nu-mi prea plac..so, aseara le-am inmuiat in apa fierbinte si le-am lasat peste noapte. Abia astept sa vad cum sunt la ora 9:30 cand mananc G1.

acum ma duc sa le vizitez pe fetele de la 40!!

Multumesc Doamne pentru inca o zi buna!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1815 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 20:19:06
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Felicitari si tie (pentru ca e si meritul tau) pentru o zi buna!
Adevarul e ca in ultimul timp nici eu nu mai inghit cu placere fulgii de ovaz, indiferent de ce pun peste ei, asa ca am reorganizat micul dejun.
Si pentru ca tot esti in forma, si maine trebuie sa ai o zi buna,nu?
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #1816 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 20:40:57
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Felicitari si tie (pentru ca e si meritul tau) pentru o zi buna!
Adevarul e ca in ultimul timp nici eu nu mai inghit cu placere fulgii de ovaz, indiferent de ce pun peste ei, asa ca am reorganizat micul dejun.
Si pentru ca tot esti in forma, si maine trebuie sa ai o zi buna,nu?
hei Lidi, ma bucur ca ai trecut pe la mine. Eu sunt la work, mai lucrez, mai bag un ochi pe aici!

Da mai, imi e greu sa gasesc o forma care sa-mi placa. Cel mai mul timi plac fierti, dar am eu impresia ca nu e bine pentru mine sa-i papa asa facuti pasta! Ma mai documentez. Pe de alta parte nu as vrea sa renunt la ei pentru ca am sesizat ca imi regleaza tranzitul intestinal, ma tine cumva satula pana spre ora pranzului deci sunt buni..doar ca m-am plictisit. Azi dimineata spre exemplu, le-am adaugat niste esenta de rom!! si niste migdale tocate maruntel pe deasupra (putine nu multe) dar au lunecat mai altfel pe gat!!

Mai Lidi, imi doresc sa am zile bune. De cateva zile ies cu catelul (unul dintre ei) la plimbare si incerc sa nu ma mai gandesc la nimic. Imi propun..ok, ies si ma plimb si nu gandesc nimic!! Doar vad frunzele, orasul..copacii aia, aia.. Aiureaaaaaaa..nu stiu frate cum sunt unii de spun ca reusesc sa "mediteze" ..mie nu-mi iese..nicicum. Or sunt eu prea cu picioarele infipte in pamant, or sunt mult prea dusa si mult prea acaparata de griji. Nu stiu.. Aseara cand ma plimbam, am realizat ca am fost asa cu mintea in alerta intotdeauna..d emic copil. De micuta aveam ceva care imi agita mintea, la car etrebuia sa gasesc un raspuns..sa gasesc o varianta (intotdeauna de rezolvare..pentru ca intotdeauna era ceva de ..rezolvat/reparat!!)...deci..eu una nu cred ca am sa reusesc vreodata sa ..meditez. Deci, aseara l-am alergat pe Ryder afara timp de 50 de minute. Catelul este foarte energic, e micut dar are o mare energie in el..si cand ii spun: sprint..mama..alearga in salturi si nu se mai opreste. Uite-asa aveam cate un sprint din asta pana simteam ca ma lasa genunchii sau nu mai pot respira.. si in timpul asta mintea lucra: la serviciu am de terminat aioa..raportul cu directorul trebuie sa fie asa..ahh si piscina aia trebuia sa vina mesterul sa-mi zica cat ma costa daca o reinnoiesc..si mancarea..ahhh am uitat sa le spun copiilor sa se uitae la puiul din cuptor..pfft si Nicolas are nevoie de echipamentul de sport curat maine..trebuie sa-l pun la spalat..ahhh injectia pentru diabet pentru Oscar nu am facut-o..si mamaaaa am uitat sa scot banii Luizei ca pleaca in turneu..si, si, si ....de unde atata meditare????!?!? si uite asa..totusi..m-am intyros happy aseara si am avut o zi buna!! Asa se cheama la mine .."o zi buna"!!!!

te pup Lidiut si sa mai vii!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1817 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 06:25:06
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

ok..nu prea stiu ce sa zic..Eu mananc frate!! In ultimile zile ..MANANC!!! Mananc 1500 si oleaca de calorii!!! Mi s epare enorm de mult pentru a slabi..dar mi se pare perfect pentru a ma tine satula!! (ma rog..la vreo doua ore dupa cina ma apuca foamea...daca e posibil asa ceva dupa 1550 de calorii!!!!!..in fine..e purul adevar). Am sa o tin asa..la 1500 de calorii sa vad ce spanac am sa fac..unde am sa ajung!!
Nu mananc prostii asta in nici un caz..doar ca in mintea mea incerc sa am si niste carbs (adica grains/grane/cereale!!) pur si simplu pentru ca am nevoie si pentur ca nu vreau sa traiesc o viata fara. Acum..incapatanarea asta a mea de a nu le scoate din meniu..se prea poate sa ma coste si sa nu slabesc!!! Dar am sa incerc, am sa stau asa inca o saptamana..si am sa vad ce se intampla la cantar.

Am mancat 1200 de calorii multa vreme si n-am facut mare lucru..acum incerc asa. Meniul de azi a fost ..bogat. Am avut pofta de omleta la cina. Mi-am facut din 4 oua!! Imi era foame...am pus si branza slaba(mozzarella) in ea..si nu am pus ulei!! A iesit exceptionala si am mancato cu salata verde cu mult otet si doar un strop de ulei de migdale. A fost o cina tare buna. Dupa aia, ai mei mancau placinta si biscuiti cu ciocolata. Am salivat de nu am mai putut..da rnu am mancat!! Rozicaaaaa auzi?!?!?!?!

Daar..in dorinta de ceva dulce si ciocolatos, am mers si mi-am facut cafeluta de la ora 5..ma rog, era ora 6:30PM. Am fiert apa cu ghimbir si cu scortisoara si am adaugat 5 gr cacao!!!! a fost bun!!!

ahh iar am vorbit mult!!

merg la somn!!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1818 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 06:39:05
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
ok..nu prea stiu ce sa zic..Eu mananc frate!! In ultimile zile ..MANANC!!! Mananc 1500 si oleaca de calorii!!! Mi s epare enorm de mult pentru a slabi..dar mi se pare perfect pentru a ma tine satula!! (ma rog..la vreo doua ore dupa cina ma apuca foamea...daca e posibil asa ceva dupa 1550 de calorii!!!!!..in fine..e purul adevar). Am sa o tin asa..la 1500 de calorii sa vad ce spanac am sa fac..unde am sa ajung!!
Nu mananc prostii asta in nici un caz..doar ca in mintea mea incerc sa am si niste carbs (adica grains/grane/cereale!!) pur si simplu pentru ca am nevoie si pentur ca nu vreau sa traiesc o viata fara. Acum..incapatanarea asta a mea de a nu le scoate din meniu..se prea poate sa ma coste si sa nu slabesc!!! Dar am sa incerc, am sa stau asa inca o saptamana..si am sa vad ce se intampla la cantar.

Am mancat 1200 de calorii multa vreme si n-am facut mare lucru..acum incerc asa. Meniul de azi a fost ..bogat. Am avut pofta de omleta la cina. Mi-am facut din 4 oua!! Imi era foame...am pus si branza slaba(mozzarella) in ea..si nu am pus ulei!! A iesit exceptionala si am mancato cu salata verde cu mult otet si doar un strop de ulei de migdale. A fost o cina tare buna. Dupa aia, ai mei mancau placinta si biscuiti cu ciocolata. Am salivat de nu am mai putut..da rnu am mancat!! Rozicaaaaa auzi?!?!?!?!

Daar..in dorinta de ceva dulce si ciocolatos, am mers si mi-am facut cafeluta de la ora 5..ma rog, era ora 6:30PM. Am fiert apa cu ghimbir si cu scortisoara si am adaugat 5 gr cacao!!!! a fost bun!!!

ahh iar am vorbit mult!!

merg la somn!!!
să te uiţi la cântar, să vezi ce efect are mâncatul la 1500... eu în ultima vreme am crescut niţel caloriile, per medie, şi văd că merge bine.
şi pe mine mă ia foamea înainte de culcare (încerc să mănânc până în 7 seara, că pe la 9 mă bag la citit/vizionat), şi înainte să adorm parcă aş mai ronţăi ceva - dar la mine ăsta de obicei e semn că a doua zi sunt bine la cântar
cât despre carbi, ştiu că dacă îi scădem drastic ajungem nişte minunate, dar mă gândesc aşa: mie îmi place pâinea, precum şi aluaturile, cartofii, porumbul etc., deci vorba ta, fără carbi nu vreau să stau. plus că în jur de 100-120 sunt necesari pentru creieaşul nostru ca să meargă cum trebuie. aşa că încerc doar să-i ţin sub ce îmi arată calculatorul de aici, adică în jur de 100. am zile cu mai puţin, am şi zile ca ieri, când au ieşit peste, că am hăpălit cartofi mulţi. dar media e sub, aşa că sunt liniştită
iiii, ce-mi place că ieşi cu tetrapodul drăgălaaaş... am avut şi eu câine, ştii? 12 ani
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1819 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 06:45:06
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

să te uiţi la cântar, să vezi ce efect are mâncatul la 1500... eu în ultima vreme am crescut niţel caloriile, per medie, şi văd că merge bine.
şi pe mine mă ia foamea înainte de culcare (încerc să mănânc până în 7 seara, că pe la 9 mă bag la citit/vizionat), şi înainte să adorm parcă aş mai ronţăi ceva - dar la mine ăsta de obicei e semn că a doua zi sunt bine la cântar
cât despre carbi, ştiu că dacă îi scădem drastic ajungem nişte minunate, dar mă gândesc aşa: mie îmi place pâinea, precum şi aluaturile, cartofii, porumbul etc., deci vorba ta, fără carbi nu vreau să stau. plus că în jur de 100-120 sunt necesari pentru creieaşul nostru ca să meargă cum trebuie. aşa că încerc doar să-i ţin sub ce îmi arată calculatorul de aici, adică în jur de 100. am zile cu mai puţin, am şi zile ca ieri, când au ieşit peste, că am hăpălit cartofi mulţi. dar media e sub, aşa că sunt liniştită
iiii, ce-mi place că ieşi cu tetrapodul drăgălaaaş... am avut şi eu câine, ştii? 12 ani
deci, pana acum cantarul a aratat bine (de cand am inceput chestia cu 1500 de calorii) a mers in jos..o sa vad joia viitoare. Am sa ma duc inapoi la meiu s avad cat carbs am avut eu azi sau ieri...nici nu m-am uitat!!

da..nu ma vad fara caine..iar acum 10 ani nu ma vedeam cu caine..sub nici o forma..sunt o stresata cu germs, curatenie..spalat pe maini..mda..acum am doi caini. Ryder, cel mic face maine o luna decad e la noi acasa..si 6 luni de viata!! Dar cu el alerg..oscar este mai mosulet..Eu ii aseman cam asa: Oscar e Lordul meu englez..rece, distant..elegant.. iar Ryder e ca un Latino!! e golanas, zapacit..iubaret.. nuu, nu m-am tampit..doar imi sunt dragi!!

wow..12 ani! Banuiesc ca nu mai e..ce nume a avut?
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1820 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 07:49:30
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Aussie_girl e...HOTARATA..va pierde kilogramele in plus...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
da..nu ma vad fara caine..iar acum 10 ani nu ma vedeam cu caine..sub nici o forma..sunt o stresata cu germs, curatenie..spalat pe maini..mda..acum am doi caini. Ryder, cel mic face maine o luna decad e la noi acasa..si 6 luni de viata!! Dar cu el alerg..oscar este mai mosulet..Eu ii aseman cam asa: Oscar e Lordul meu englez..rece, distant..elegant.. iar Ryder e ca un Latino!! e golanas, zapacit..iubaret.. nuu, nu m-am tampit..doar imi sunt dragi!!

wow..12 ani! Banuiesc ca nu mai e..ce nume a avut?
daaa, ştiu că ryder e piticul familiei
eu am fost amorezată de câini de când mă ştiu, dar după nor am zis că nu mai iau alt câine până n-oi avea curte, şi să pot să ţin doi. mă doare sufletul să ştiu că stă câte 10-11 ore pe zi în casă, singur nu-i drept faţă de ei...
păi da, ştiu cu asemănările nor al meu umbla prin tot parcul cu un alt boxer mai mare cu vreo patru ani, şi al meu era mai suplu aşa, mai fâşneţ, cu zgardă de piele, iar celălalt era foarte masiv, îndesat, şi cu zgardă metalică de forţă - şi râdeam cu stăpânul ăl'lalt, că el zicea: "uită-te cum umblă, zici că nor e gangsterul finuţ, stilat, cu cravată de piele, iar lord al meu zici că e bodyguard-ul lui, gorila care îl însoţeşte peste tot!"
nu mai e de mult, dragul, din '99...
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura slabit, dieta, diete, jurnal, jurnal slabit, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ceai de soc te ajuta sa scapi de kilogramele in plus Slabuta Slabire prin Metode Naturiste 65 17 nov 2013 21:57:23
Kilogramele in plus si viata sexuala sakura Despre noi, ... femeile 106 28 feb 2011 07:34:39
Nu Kilogramele in plus te fac femeie ianna Articole Slabute.ro 15 26 oct 2010 02:08:01
Va rog sa ma ajutati in lupta cu kilogramele - Artyx93 artyx93 Alimentatie si Sport animale de companie 17 19 mai 2010 09:10:14
Putem sa invingem kilogramele in plus.. Jurnal byanca byanca Arhiva jurnale slabit 23 18 mai 2010 08:10:07

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole