Subiect: Jurnal Alexik
View Single Post
  #1818 (permalink)  
Vechi 22 oct 2011, 20:02:03
BornCrank's Avatar
BornCrank BornCrank este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alexik

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Bafta la rezistat tentatiilor!
Hmmm cozonac, acum cateva zile pe jurnalul de slabit 50-60 s-a discutat o seara intreaga numai despre cozonac si vin... Mi-era frica sa nu visez numai cozonaci dansand prin jurul meu

Eu zic sa resisti pana luni si luni mananci de dimineata o feliuta de cozonac!
Merci! Ah, de cozonac si ce mai am pe aici, nu ma ating. Cred ca mananc maine cozonac si luni imi vad de ale mele.
Lasa-ma...ca eu-s cu gandul la gogosi de cateva zile.

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Pai in general mananc de 1100-1300 cal pe zi, mai putin in weekend cand uneori mi-e frica ca o dau in binge. Azi am mancat de 1900 de calorii (am facut si efort mai mult, dar oricum)

De mancat mananc in general oua, cas dulce, urda, cas afumat, 2 fructe zilnic, morcovi, carne slaba, conserva de ton, 20-30 g oleaginoase, cate un fibrobar, din cand in cand (mai ales inainte de ciclu) ciocolata neagra, wasa, etc.
Am observat ca la calculatorul de pe slabute imi da mai mereu ca depasesc grasimile.
Mie mi-e mereu frica sa nu depasesc limita la carbo, si probabil ca o dau in extrema cealalta.

Tu tii vreo dieta speciala sau hipocalorica?
Nu-ti face griji de nr de grasimi daca provin din grasimi sanatoase, organismul are nevoie.
Nu, nu tin nimic, incerc sa mananc cat mai ok, dar dulciurile nu ma lasa.

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Nu..nici nu e facutpe saptamana viitoare poate.Momentan INCERC sa ma las de paine!! Dar e asa greu
Ah cum merge cu abtinerea?mama acu face 6 cozonaci*si pt bunicamea* da n-am deloc pofta..
Bine!! NU m-am atins de nimic, dar ma dau acum la o salata si 1 felie de paine crocanta din secara cu susan. Nah ca nu mananci numai tu PAINE.
Staaai ca VIN EU! Imi plac cozonaci calzi!!! Yummy!

Deci raport pe ziua de azi:
-md: pepene galben, banana, clementina
-g: mar granny smith
-p: grapefruit roz si mar granny smith
-g: vreo 15 g de avellanas
-c: salata (rosii, salata, broccoli, avocado, branza, ardei rosu, condimente) + 9g de paine.

Daca n-as manca in cantitati industriale, ar fi ok, dar deh..cer prea multe.

Ma duc sa mananc.
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].