View Single Post
  #182 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 08:37:11
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Bună Alyna
Waau papanaşi!!!...
Da ... am gătit şi eu sâmbătă varză călită...un mix de varză acră cu varză dulce, şi 200 g kaizer aşa în loc de ...delikat. Ce-ar mai fi mers şi o mămăliguţă....Da, nu!... Pofta-n cui...
Şi-am făcut şi mâncare de linte, aşa de post, a la Ella...
Copilul meu a spus că se simte ca Cenuşăreasa... De ce o pedepsesc, cu ce a greşit ...n Promite că nu mai face!
Am mâncat duminică... cu gogoşari umpluţi cu struguri.Tare buuni gogoşari mei! Noroc cu ei! şi cu ciorbiţa de zarzavat.Parcă şi aia a intrat mai bine ...decât lintea.
Azi am început munca după 2 săptămâni de concediu. Urât, taaare urât!
N-am reuşit să-mi intru în ritm...ziceai că am plecat de-o viaţă. Dar e bine ...şi mâine e o zi ...şi vă doresc să fie tare bună...frumoasă, uşoară...
Vă pup fetele !
Da , dar cine e multumita ca a papat frumos?TU
Si cine e umflata ca un butoias? EU
Asa e in primele zile cand incepi lucrul dupa o pauza
E mai greu in primele zile pana-ti intri in ritm si daca ai niste colege ca ale mele si mai greu
Am sa-mi fac si eu o ciorbita de linte, sau de varza acra , sa vad(daca mai e buna varza ca sta cam de mult intr-o punga)
Pupici
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]