View Single Post
  #1827 (permalink)  
Vechi 04 nov 2011, 08:35:58
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Mai eu de exemplu la pomana de am avut-o de curand nu am pus gura pe ce era acolo ca mi se parea plin de grasimi prajeli si alte minuni si nici nu am ramnit la nimic si aja ca am mancat ce am avut luat de la magazin niste fructe cu biscuiti belvita si baton fitness si asa am fost si in limite calorice si am stiut si gramajul lor
Desi toata lumea ma ruga cu mancare am spus pas de ce sa mananc ceva care nu imi place si sa fie si nedietetic
Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Ce de scaderi avem aici FELICITARI fetelor!Se pare ca concursul v-a motivat foarte tare si sunteti puse pe treaba SUCCES pe mai departe si sa ajungeti unde va-ti propus de craciun
Stiu ca va fi saramura de peste....... asta ar merge. Si am comandat deja un gratar de pui Si asta merge. Le cantaresc si le trec in meniu. O fi sa depasesc limita....... nu mai mananc seara si gata. Si mai e si sport de facut.
Daaaaaaaaaaaa suntem cele mai ambitioase slabute vad eu Toate in fuga dupa greutatea dorita. Si ce bine eeeeeeeee
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]