View Single Post
  #1841 (permalink)  
Vechi 30 sep 2010, 21:24:02
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Da, fetele, ati gresit. Trebuia sa aveti la MD lapte de soia sau de migdale degresate.
La noi laptele de soia este scump :10 lei /cutia!!!mie mi se pare scump(si are si zahar ).Lapte de migdale nici macar nu am vazut ,dar nu ma mir ,avand in vedere ca de 3 sapt.caut faina de soia sau naut si nu gasesc!!!

Slabuta, citeste pt inceput "Indicele Glicemic". E o carte micuta, simpatica, f. interesanta. O avem in biblioteca. Apoi mai e si "Mananc, deci slabesc" tot in biblioteca. Asta ar fi cam prima lui carte vanduta in toata lumea. Intre timp a mai cercetat, a mai facut studii si a revenit cu o alta carte (cea pe care o are Nico) care aduce anumite modificari fata de prima. Numai ca la noi in tara majoritatea aparitiilor sunt de la Ed. Felicia si sunt traduse cu greseli. Eu am luat una de la Editura Litera, e in imagini, incepe ceva de genul: "Mananca de placere....". Aia e f bine realizata si isi merita banii.
Chiar eram tentata sa mai cumpar, dar ast sa apara tot de la Ed. Litera cate ceva ca astia fac treaba buna.
Ai dreptate,am cartea de la revista Felicia (de fapt nu e a mea ,am primit-o inprumut).!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]