View Single Post
  #1856 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 13:24:21
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de rodicaeu Vezi mesajul
da dar nu stiu ce sa mai fac am luat atatea capsule am facut sport si tot nu reusesc . Am citit prin jurnalele voastre si am vazut ce rezultate aveti datim si mie o portita ca sa inceo un stil de viata sanatos . Meseria mea este fff buna in acest sens dar stresul din sistem ma ca-m dobarat si nu mai stiu ce sa fac .Am fost fff slaba dar acum de vro 3 ani pun in truna kg si nu mai pot renunta la ele de fapt nu mai stiu cum .L toata lumea spun sa lase cafeaua tigarile ,carnea de porc sa aiba grija de sanatate si eu..................
Bine ai venit printre noi Rodica, ma bucur ca ai ajuns pe acest forum si sper sa-ti fie de folos in lupta cu kg plus.
Nu stiu ce ti-au raspuns slabutele pana acum, dar un prim pas este sa alegem sa mancam sanatos, sa invatam sa combinam corect alimentele la o masa, si pe urma, cu siguranta se vor vedea si rezultatele.
Te asteptam in discutii cu o descriere mai amanuntita despre stilul tau de alimentatie. O zi minunata iti doresc!
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]