View Single Post
  #1856 (permalink)  
Vechi 27 ian 2011, 12:01:59
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
P.S. Mi-am facut abdomenele in dimineata asta

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Nu te necaji Ioana,daca mananci conform nu ai de ce sa-ti saci griji.Sunt sigura aca e ceva trecator.Asa pateam si eu cand ma gandeam ca daca nu o sa mai mananc paine credeam ca o sa mor de foame,asa si tu primele saptamani o sa fie mai grele apoi o sa treaca
Mersi Magda pt felicitari mi-am probat si blugii ca m-au corupt fetele si vreau sa zic ca mai am 2 cm si pot sa ma inchid la nasture
Ma bucur pentru tine!Tine-o tot asa!
Citat:
Anterior postat de Ioana Dobre Vezi mesajul
Multumesc fetelor de incurajari.
Stiu sigur ca in 2 saptamani o sa scap de senzatia de "mers la tigara". Da...stiu de ciocolata pt diabetici ca nu e chiar ok, dar asta avea undeva la vreo 50-60% masa de cacao. A fost singurul motiv pentru care am luat-o.
O sa fac orice, dar nu o sa cumpar nimic cu zahar normal sau faina. Oricat de pofta mi-ar fi. Doar ca ma distra sentimentul care ma incerca. Ma rog...stiti vorba aceea "rasul - plansul".
Oricum, deja imi e putin cam greata de la ciocolata si migdale asa ca sper ca ma opresc aici. Prefer niste "greseli" culinare..in urmatoarele 2 sapt - ma refer la cantitati si nu la abateri. Dar concursul ma motiveaza sa imi revin cat mai repede!. In cel mai rau caz nu o sa dau jos in astea 2 saptamani, dar efectele o sa fie foarte benefice, si timp sa ajung la 56 tot am
Vesti bune, incepe sa se defineasca parca mai frumos "canalul" intre muschii abdominali in partea superioara. Imi place asa de mult cu arata!!! Asa ca o sa continui cu abdomenele si din martie o sa incep alergatul pe scarile din parcul carol
Ai sa reusesti cu tigarile!Vointa sa ai!La fel si cu slabitul!Totul tine de..."mansarda"
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
neata fetelor.
eu acuma m-am trezit, am papat un mar mare mare, si nici nu stiu ce sa pap acum, MD sau pranz
Cred ca sa pap branza telemea ca este destul de calorica si diseara niste oua, ca iar nu am carne cumparata si nu prea am chef si timp sa merg la cumparaturi.
am mult de invatat.
problema e ca nu prea am nici legume, doar niste ciupercute.
dar o scot eu cumva la capat.
azi dimineata m-am urcat pe cantar imbracata si fara sa merg la baie si aveam 62.2, deci banuiesc ca pentru luni am sa am o mica diferenta fata de tiker. e ok si daca sunt doar 300 de g
Bravo pentru cantar!!!Abia astept si eu cantarirea oficiala(la mine va fi duminica,pentru ca luni nu am timp in fiecare dimineata)
A venit timpul pentru raport:
  • 8.30- 1 cafea cu lapte degresat
  • 10.30- 1 kiwi+1 mandarina
  • 13.00- salata de fasole si oua fierte
  • 15.30- 3 mandarine+ 1 cafea mica
  • 19.00- ficatei cu ciuperci si garnitura de brocoli
Am facut pentru la pranz o salata in care am pus:
  1. 1 conserva de 4 tipuri de boabe de fasole(fasole alba,fasole rosie,fasole uriasa si naut)
  2. 1 ardei rosu taiat cubulete
  3. coaja de la 1/2 lamaie(rasa pe razatoarea mica)
  4. zeama de la 1/2 lamaie
  5. 2 linguri ulei de masline
  6. sare si piper
  7. oregano uscat
  8. putin praf de usturoi(cam 1/4 lingurita)
  9. 2 oua fierte si feliate
  10. masline pentru decor
  11. cateva rondele de ardei iute
Arata cam asa:

Cred ca o sa imi placa gustul,dar mai am pana la pranz

O zi minunata!

Ultima dată editat de oanamagdalena; 27 ian 2011 at 12:08:50.