Subiect: Jurnal LoLy
View Single Post
  #1867 (permalink)  
Vechi 17 nov 2010, 17:12:30
LoLy's Avatar
LoLy LoLy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Of, Loly, daca as putea ti-as trimite un pic din "nesimtirea" maselelor mele. Ca pe mine nu ma dor deloc, niciodata (sau doar cand e deja prea tarziu). Si poate cine citeste spune ce norocoasa sunt. Dar nu e asa. Din contra. Eu ma trezesc cu maselele sparte de carii pt ca daca nu simt durere...
Si anul asta a trebuit sa scot una si a trebuit sa imi ia si putin din os pt ca aveam o infectie (de vreo 2 ani) care daca pe mine nu m-a durut si s-a manifestat din cand in cand cu cate un abces care se retragea singur, eu nu m-am dus la medic. Si eu asa ma trezesc ca trebuie sa ajung la dentist, cand ma mai trezesc cu cate un crater.
Si m-a s duce lunar la medic daca nu ar fi asa scump.
Pupici! Sper sa nu te mai doara si azi!

Trebuie sa fie f.rau asa sa nu te doara si sa te trezesti apoi...fara dinte cand deja e prea tarziu sa-l mai salvezi...
Eu nici n-am stiut ce-i dentistul pana la varsta de 25 de ani...apoi dupa nastere au inceput sa se strice si dintii ...dupa aceea am inceput sa le pierd si eu unul cate unul...de batranete...
Acum asa am patit si eu ca si tine cu acest molar,ca nu simteam absolut nimic-eu m-am dus la dr pt ca ma durea maseaua mintii (daca mai tii minte) si cand mi-a facut film a vazut ca la acesta am o mare carie.De abia dupa ce l-a bazait el a inceput sa ma doara.In sf ieri dimineata m-am trezit fara durere.Acum ca mi-a scos nervul,pot sa beau si sa mananc fara acel ``junghi`` in dinte de fiec data cand musc in ceva sau la fiec inghititura cand beau ceva