View Single Post
  #1877 (permalink)  
Vechi 01 nov 2011, 22:59:37
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Te intelegeam si inainte, iubita. Numai ca ma gandeam cu teama "oare m-o apuca si pe mine intr-o zi sau ma ocoleste nenorocirea?" Nu pot sa zic decat ca suntem proaste. Ca ne-am demonstrat doar pana acum ca putem sa mancam si ce ne place(cu masura) si sa slabim. Dar uneori zici ca nu mai e mancare de maine pe pamant si trebuie sa luam din toate cat incape. Si am simtit de atatea ori ca mi se face rau de la cat ma imbuib, si nimic.

Am pus apa la fiert pentru un ceai, pentru ca imi crapa capul de durere, nush ce am. M-am gandit ca nu mi-ar strica ceva cald. Am cumparat azi un ceai nou cat i-am cautat cadou lui iubi. Eu sunt innebunita dupa librariile Carturesti. As putea sa stau acolo cu orele...
cata dreptate ai...asa ma port si eu cateodata, de parca nu as mai vedea mancare vreodata si ma imbuib gramada.si apoi simt cum crap si cum ma apuca starile de voma si de prea plin...si nu ar fi asta, dar macar de as manca mancare, sanatoasa, nnu...eu mananc dulciuri.ce ma enerveaza!pentru ca eu nu mancam nici inainte dulciuri si acum nu stiu ce naiba am
ce ceai ti-ai luat?eu as bea ceai in prostie
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]