View Single Post
  #188 (permalink)  
Vechi 16 iun 2017, 08:42:47
elena20sverige's Avatar
elena20sverige elena20sverige este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2010
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 34
Dieta: YIFYM
Date: 165cm, 104.2kg
Mesaje: 605
Aprecieri acordate: 630
Am fost apreciat(a) de 1.083 ori in 539 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihaela - Keto

Citat:
Anterior postat de mihaela2289 Vezi mesajul
Multumesc niculina pentru lista cu alimente permise si interzise. Inca nu am ajuns la medic cu rezultatul analizelor, sunt programata pe 26 abia. Rezultatul l-am aflat sambata trecuta, a fost pentru prima data cand am facut niste analize pentru tiroida. A iesit doar tsh-ul marit. O sa incerc sa introduc si sportul in stilul meu de viata, sedentarismul meu e clar ca nu ajuta.

Zoe, nu o sa fac modificari drastice, vreau sa vb atat cu endocrinologul cat si cu dr de planning penteu ca eu iau si anticonceptionale si vreau sa sriu daca afecteaza in vreun fel si cu ce le-as putea inlocui daca e cazul.
Buna!
O sa primesti un medicament care contine substanta levotiroxina. Din cauza faptului ca folosesti anticonceptionale care contin ostrogen si ostrogenul mareste concentratia al substantei levotiroxina. Doctorul o så iti dea sa iei o doza mai mare ca medicamentul sa aiba un bun efect in timp ce iei anticonceptionalele. Dar trebuie neaparat så ii spui. De obicei acest medicament il iei toata viata cand ai hipotiroidism.

P.S stiu de ce vb . Studiez la asistente si chiar am invatat despre aceste medicament semestrul asta
__________________
"Life isn't about finding yourself. Life is about creating yourself."

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...3-a-12744.html
Acest membru apreciaza mesajul lui elena20sverige:
niculina04 (16 iun 2017)