Subiect: Jurnal Analia
View Single Post
  #188 (permalink)  
Vechi 18 feb 2011, 00:00:48
dariaclaws's Avatar
dariaclaws dariaclaws este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 72.6kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Analia

Paste nu am mai mancat de la revelion dar nu pentru ca le-am trecut pe lista neagra ci n-am mai simtit nevoia, cartofi cred ca am mancat o singura data. Nu o sa renunt definitiv la paste sau cartofi, daca am pofta o sa le mananc doar ca in cantitate mai mica si cam o data la doua saptamani....Acum vad ca am pasiune pe pui cu salata si mustar
De fiecare data cand imi impun sa mananc ceva anume intr-o zi ma apuca cele mai groaznice pofte, de aia am hotarat sa pastrez cateva reguli generale si in rest sa ma las purtata de val. Sa nu mai simt ca-s la dieta si sa ma izbesc iar de vinovatie, sau de a tot cunoscutul "lasa ca ma apuc de maine"...Recunosc ca asa de ciudat mi-a fost cand in bar cu amicii am cerut pt prima data apa plata cu lamaie, inca ma simt ciudat, dar imi tot repet ca o sa vina vremea aia cand o sa arat bestial si nu o sa se mai uite chelnerita ca la urs la mine....
__________________
Implinirea unui vis
dariaclaws, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1186 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]