View Single Post
  #189 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 09:41:48
cristi2201's Avatar
cristi2201 cristi2201 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Buna Mihaela !



Am trecut pe la tine sa iti spun oful meu si poate ma ajuti cu vreun sfat ...
Dupa cum ai vazut eu mananc destul de putin caloric , 1100-1200(rar). Si cum depasesc putin acest prag, se vede la cantar. Si cand zic ca se vede, se vede foarte mult, aproape 1 kg (cantarit dimineata, dupa ce am fost la baie)...

As vrea sa maresc nr de calorii sau nu stiu ce sa zic . Nu stiu ce sa mai fac. Dar organismul meu a luat-o razna. Cat mancam eu inainte si nu ma ingram , si acum , daca iau cateva firimituri din ceva, imediat se pune... Sunt foarte dezamagita. Si pur si simplu , chiar nu stiu ce sa fac. Eu nu pot sa stau sa mananc toata viata dupa puncte si calorii. Si daca acum renunt la dieta o sa pun pe mine dublu, daca nu triplu de cat am dat jos. Ce as putea face sa imi dezobisnuiesc organismul de nr mic de calorii cu care este invatat ?

Te rog sa ma ajuti,, pt ca chiar nu stiu ce sa fac. Crede-ma ca ma bate un gand foarte puternic sa renunt. Pentru ca atunci cand vad ca am slabit 200g in 3 zile de ww , iar o zi am mancat mai aiurea, si s-a pus inapoi un kg, crede-ma ca nu mai imi gasesc forta sa merg mai departe . NU am mult deloc de slabit . Alte fete ar scapa imediat de kg mele . Dar mie nu stiu de ce nu imi iese . Nu stiu ce sa fac , as vrea sa dau un reset si sa imi aduc metabolismul la punctul din care a plecat. Cum as putea eu sa urc nr de calorii fara sa ma ingras ?

Nu stiu ce sa fac.... Daca as stii ca nu ma ingras si raman asa, as renunta de tot. Dar nu vreau sa ajung mai grasa decat am fost (nu ca as fi slabit mult...)...nu vreau sa ma fi chinuit atata , ca sa iau mai multe kg decat aveam ... Sunt cu moralul sub 0 in acest moment ...

Te pup. Sa ai o zi frumoasa !

__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win