View Single Post
  #18928 (permalink)  
Vechi 29 mai 2014, 13:45:07
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
asa sper si eu pt.ca eu nu ma consider stricta si sotul meu ziceca sint prea ingaduitoare cu ea si asta e problema,dar nu stiu. intradevar s-a dezvoltat si dint-o data,eu ma gindesc ca asta sa fie o cauza-hormoni.multumesc pt.incurajari.am stiut ca cu adolescenti sint neitelegeri si eu la rindul meu am fost o rebela dar eu am crezut ca sint mai ingaduitoare ca si mama mea sa nu avem aceleasi probleme mai ales ca nu are decit 11 ani.la ce virsta "incepe" adolescenta?
Cred ca tot mai devreme incepe, fetele arara mult mai mature la varste fragede, si ciclu le vine mai repede acum.
In cazul tau poate nu e bine sa fi asa ingatuitoare,sau sa-i explici ca daca nu vezi o imbunatatire in comportamentul ei devii mai restrictiva, adevarul e ca nici nu sti cum e mai bine, ca parinte trebuie sa fi asa un bun psiholog. Si nu depinde de educatia data, sunt familii cu 2-3 copii si toti sunt diferiti
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
floricel (30 mai 2014), gavris camy (29 mai 2014)