View Single Post
  #1893 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 10:19:46
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Fetelor am in cap o reteta, o inventie oarecum, as vrea sa fac clatite din faina de naut (apa, sare, faina de naut) pe care sa le umplu cu umplutura din ceapa, carne de pui, ciuperci, calite in un pic in ulei, cind sa racit compozitia pun un ou, asez intr-un platou care va merge la cuptor deasupra voi face un sos bechamel din faina de naut apa si un pic de ulei, apoi urmeaza bronzarea la cuptor.
Cum este reteta, este Monti ...sau ba?
E Monty..dar bechamelul il faci fara faina, sau pui iar de naut?Eu cred ca or sa fie un fel de cannelloniBuna ideeao sa fac si eu
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Ieri din pacate nu am putut intra,prin urmare am mult de citit pentru a recupera...Ieri a fost ziua mamei mele.Initial trebuia sa am cursuri de la 8 la 16 insa ultimele doua cursuri nu le-am tinut...La 12:20 am iesit de la facultate si ca un gand mi-am spus sa-mi surprind mama venind akasa in sm...am sunat repede pentru rezervare la autocar,mi-am sunat tatal sa stie makr el ca vin si am fugit sa-mi arunc ceva in ghiozdan si am venit...Mi-am sunat mama in usa(sa n-o speriu,deoarece am vb cu ea la tel.si i-am spus ca nu pot veni weekendul acesta,doar weekendul viitor.)Si cand a deschis usa nu i-a venit a crede ce surpriza i-am facut si a plans cu lacrimi de bucurie,chiar am vazut ca e foarte fericita.Datorita acestei zile de nastere ieri nu am avut o zi conforma,insa nu regret delor.Ma bucur ca mi-am vazut mama fericita
Abia astept sa va citesc integral sa vad schimbarile.
Va urez o zi frumoasa
felicitari pt gestul frumos, Any, cred si eu ca a plans mama ta, a fost o surpriza frumoasa
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]