View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 26 aug 2012, 19:54:51
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo

Buna seara,drag jurnal.In sfarsit scriu din casuta mea dragaAm ajuns acasa(in Ro) joi,23 august,de atunci tot ma tratezca de obicei,m-a nenorocit aerul conditionat..am plecat sanatoasa si am ajuns teapana de mijloc,gat,cu dureri de gat si ureche(punctul meu slab mereu)Si am la treburi..dar deja am reusit de atunci sa fac deja multeDe mancat ultima saptamana a fost cam haotica,cum era de asteptat...familia a facut cate o party in fiecare seara,ca de obicei nu am putut sa refuz desi m-am axat pe carnuri l gratar..dar ammai scapat si la bere si azi la mamaliga(cu peste)De maine nu mai avem partyuri destea,mancam acasa si ne reluam obiceiurile sanatoase mediterane,mai ales ca am in gradina o gramada de legume bio(mama sa traiasca!):rosii de multe feluri,ardei gras,vinete,dovlecei,morcov,verdeturi,pepeni(g albeni si rosii),varza,ardei iuti,busuioc etc.
Zilele atea au trecut ca un fel de vartej,asa cu dureri de mijloc,tot nu am putut sa ma dezlipesc de zapacitul meu de nepotel,care ma iubeste de nu mai poate si eu la fel pe el
Pe cantar inca nu am curaj sa ma urc,sa treaca o saptamana de dieta si numar daunele dupa aia
meniul de azi:
md-3 prune+cafea decoff
pranz-crap gratar cu sos de usturoi si rosii coapte,caras gratar,2 bulgarasi mamaliga,un pahar bere,o mana seminte neprajite,muulta apa minerala.
cina-pepene galben din gradina proprie(cu rosu nepermise la Monty)
Mi-a fost dor de fetele de aici.
Citat:
Anterior postat de Exp Vezi mesajul
Buna Emy!

Am trecut pe la tine pentru ca imi place sa iti citesc meniurile si in general imi place stilul optimist pe care-l percep :-) Astazi am descarcat de la Slabute tot ce am gasit despre Monty si m-am apucat de studiat.....zici ca sunt in sesiune, peste 300 pagini! Per total, principiile mi se par de bun simt. Daca oamenii ar fi respectat de la bun inceput anumite asocieri, probabil ca nu ar exista probleme cu greutatea decat in cazurile grave, patologice. Foarte interesant conceptul, corect dpdv medical si echilibrat. Practic nu te restrictioneaza ci te invata cum sa combini alimentele si ce alimente sa alegi...ce este bun si ce este nociv. De multe ori m-am intrebat cum naiba francezii care sunt atat de gurmanzi si mananca atat de mult nu se ingrasa. Acum mie clar...pentru ca stiu sa manance! Cred ca ar fi o buna cale de urmat si pentru mine, mai ales ca exista si variante in care pot inlocui carnea...sau macar sa limitez consumul ei.

In concluzie- sunt "ochi si urechi" la jurnalul si la meniurile tale...
Seara placuta si te asteptam cu drag acasa,

Cristina
Buna,Cristina,tarziu iti raspund,dar inainte de plecare nu am mai intrat aici,in jurnalul meu,din lipsa de timpTe-ai decis la vreo dieta?Monty e intr-adevar permisiv,slabesti mai lent decat cu alte diete,dar sanatos,pentru ca te privezi doar de chestiile cu adevarat nocive
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna Emi
ma bucur sa citesc ca ai ajuns din nou unde ti-ai dorit. felicitari
inseamna ca si noi restul mai avem o sansa


multa bafta la mentinere
Floricica mea iubita,sper ca ma citesti,tare dor mi-a fost de tine,o sa recuperez si la gasca acolo,poate ai dat mai multe detalii,sunt f curioasa ce mai faci,cum mai e viata ta de grecoaica,unde mai muncesti etc etcIti multumesc de urari,dar am emotii acuma pt cantar
Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Bună seara Emy
Felicitări pentru reuşită, pentru ambiţie şi perseverenţă...
Un buchet de flori de la surioare...
Ieri m-am întâlnit cu cea mică... cu Ella
Nu vrei să spun unde ne-am întâlnit ....la doctor
Şi-a făcut programare pe la ora 4 şi la 5 când trebuia să ne întâlnim, îmi spune că mai are încă trei 3 persoane în faţa ei şi că mai durează ...să ne întâlnim altă dată... Ei... m-am enervat şi m-am dus la ea să-i ţin companie....la coadă la medic... dacă ar fi trebuit să aştept acolo pentru mine ... îţi dai seama că nu stăteam
Aşa că am stat acolo la poveşti cam o oră ... şi cum ne hlizeam noi aşa, parcă ne ştiam de când lumea, ne atrage o acritură atenţia să râdem mai încet, că se supără doamna doctor ...Noroc că n-am mai stat mult şi am plecat...
Şi-am aterizat la o terasă... şi-am mai stat şi acolo vreo oră...şi-am băut ceva... ... hai să-ţi spun... un frape cu frişcă şi ciocolată....care arată demenţial ...şi a fost şi bestial ...
Şi culmea tehnologiei, nu am avut şi noi un aparat foto la noi... m-am chinuit eu cu telefonul meu antic...şi acum nu pot să le descarc în PC...
Tu când vii în Românica ...? Poate ne auzim... măcar la tel. Cât stai aici ?
.......Am vorbit şi cu cea mare... era cam supărată cu tatăl ei, pentru că nu se simte deloc bine
Pupici , o seară bună.
Multumesc iubita!Uite acu sunt in Ro,maine trec sa-mi incar telefonul sau sa imi iau alta cartela,o sa-ti dau MP cu nr
numai voi puteati sa va intalniti asaSper ca Ellutza e oki ca afost o vizita de rutina
imi imaginez babeleMa bucur pt voi,sper sa mai fie in tara Ella maine,o sa o sun,nu mai stiu cand a zis ca pleaca in Ita
Stiu de Cami,sper din suflet sa fie ok tatal ei..tare e greu cand esti departe de cei dragi la nevoie
Te pup,scumpa,mai vorbim
Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Emy drum bun!

Felicitari

Multumesc de vizita si felicitari, iubita
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 26 aug 2012 at 19:57:02.
Răspuns cu citat