View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 10 feb 2013, 12:02:01
mariablue's Avatar
mariablue mariablue este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2009
Locaţie: București, Romania
Dieta: alimentație sănătoasă
Date: 165cm, 120kg
Mesaje: 95
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal andreeansd

Citat:
Anterior postat de andreeansd Vezi mesajul
Planul meu e ca de ziua mea (care e pe 20 Mai) să am o greutate de două cifre. Fie ea și cu virgulă de forma: 99.9999...kg.

Eu am tendința să interacționez prea puțin, mă retrag de obicei sau aleg să stau în găoacea mea. Dacă nu reacționez trage de mine și voi fi aici!

Astăzi ce ai mâncat și ce mișcare ți-ai propus să faci?

Te pup, aștept răspunsul tău.
Si eu imi doresc sa ajung la 99 de kg, abia astept sa vad doua cifre in loc de 3. Mai ales ca la sfarsitul verii-inceputul toamnei am 2 nunti la care trebuie sa merg si imi doresc enorm sa arat normal.

Vei vedea ca e foarte important sa ai cu cine discuta, te ajuta psihic foarte mult. Si te tine departe de bucatarie O sa am grija sa dai macar o data pe zi o tura pe aici

Cele 5,4 kg le-ai dat jos in 4 luni jumate? Si ce miscare faci? Eu am o bicicleta pe balcon si cred ca ar fi cazul sa o bag in casa, sa incep sa pedalez.

Si ar trebui sa stabilim o zi in care sa ne cantarim in fiecare saptamana.

Eu maine dau startul mancatului sanatos. Apropo, tu cand ai de obicei timp sa intri, dimineata? Pupici, ne citim maine


Citat:
Anterior postat de otiliaa Vezi mesajul
Cum,cum,cum?????Hei,Maria sa nu ma lasati pe afara chiar daca nu sunt din capitala...vin si eu cu voi,ce spuneti?
Nuuu, hai cu noi!! Super, eu asta voiam, sa gasesc macar o persoana, doua si sa avem ce vorbi, ca sa treaca zilele mai usor si sa uitam de pofte, sa dam kg jos
mariablue, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1261 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mariablue; 10 feb 2013 at 12:04:30.