View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 14 oct 2016, 14:00:27
Wana's Avatar
Wana Wana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2010
Locaţie: London, Anglia
Vârsta: 34
Dieta: hipo :)
Date: 167cm, 89.8kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 615
Am fost apreciat(a) de 715 ori in 434 mesaje
Implicit Re: I want to see what happens if I don't give up - sau "NR. 4"

La locul de munca precedent, toti eram grasi. Nu toti in categoria obez, dar cel putin supraponderali. La fel si acum, cel putin 50% din echipa are probleme legate de greutate.

E totusi ceva ce mi a venit acum in minte si cu care nu pot fi de acord nicicum. E un val urias de fete grase care pur si simplu promoveaza obezitatea. Tot felul de fotomodele plus size. Faptul ca e o problema generala obezitatea, asta nu inseamna ca e ceva normal care poate fi scuzat la modul: daca tu te simti bine in pielea ta asta e tot ce conteaza. Nu e asa. E extrem de gresit. Nu e vorba doar de aspectul fizic, e vorba de sanatate.

Ma tot abat de la un subiect la altul, pentru ca imi tot vin in minte pe masura ce scriu. Lunile trecute eram extrem de hotarata sa fac operatie de micsorare de stomac. Rezultatele sunt fabuloase. Totusi tot citind, am ajuns la concluzia ca nu e de mine. Erau persoane care ziceau ca dupa x luni nu pot manca o banana intreaga, sau ca nu au voie tot felul de alimente. Si ca sunt permanent pe suplimente de vitamine. Cat de sanatos poate fi lucrul asta?
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Wana:
coana mare (17 oct 2016), lidiuta (17 oct 2016), Michelina (14 oct 2016)