View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 02 aug 2009, 19:34:09
andr33aa's Avatar
andr33aa andr33aa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2009
Locaţie: Turnu Magurele, Romania
Vârsta: 33
Dieta: dieta cu iaurt si grapefruit
Date: 173cm, 70kg
Mesaje: 60
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc 16 kg

Citat:
Anterior postat de lalita Vezi mesajul
buna bine ai venit printre noi vroiam sa te intreb,ai zis ca ai slabit 8 kg in 2 sapt! dar cum ai reusit?adika cam cat mancai pe zi? eu ar trebui cred sa stau aproape nemancata ca sa slabesc atat asa repede. dar depinde si de greutatea initiala,adv asta e,cu cat ai mai multe kg cu cat se dau mai repede jos,apoi devine totu mai lent. orikum succes in continuare


Pai mi-a fost cam greu, a trebuit sa consum supe fara sare si compot de mere neindulcit, si 200 g carne de pui fara pielita. Cateodata mai mancam si un fruct, mar, nectarina sau o felie de pepene...Este o dieta bazata pe un consum mare de lichide, si sarea fiind total eliminata apa nu este retinuta in corp si de aceea se da jos un nr mare de kg...Am intalnit persoane care slabesc 1 kg pe zi cu aceasta dieta..Nu stiu cat de sanatos este, parerea mea este k nu trebuie tinuta o perioada lunga...Succes si tie
andr33aa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2004 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1487 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -62 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]