View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 01 sep 2010, 19:14:12
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Psihicul nu ma mai ajuta. Singura nu mai pot.

Citat:
Anterior postat de Andaa Vezi mesajul
banana dimineata, niste cereale asa rontaite... piept de pui cu niste salata de varza... si am furat o scovarga ca a facut bunica-mea, insa am ars 1000 calorii la sala.
Pai ai mancat putin
Ideea este ca ai ceva kg de slabit, si daca vei continua sa mananci sub 1200-1300 cal pe zi, vei stagna cat de curand. Reevalueaza ti meniul astfel incat sa atingi 1300 cal pe zi.

Dimineata este masa cea mai importanta: mananca cereale integrale, le gaseste la plafar cu lapte iaurt, sau branza cu rosii castraveti, sau ou fiert, piept pui, la gustare un fruct, pranzul este ok - carne si salate, poti manca chiar si ciorba, felul 2- dar sa nu fie gras, apoi gustare iar un fruct, si cina la fel ca la pranz dar cantitativ mai putin.
Fa ti meniul aici pe site Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]