View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 12:02:15
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Mihaela,
Ma bucur sa vad ca ai descoperit cum sa pui meniul pe care, din pacate, nu stiu sa ti-l analizez dpdv Monti, dar din punctul meu de vedere ai mancat prea putina carne si prea putina mancarica (intre MD si cina (care cina nu e cine stie ce mancare, doar o mamaliga cu branza), toata dupa-masa ai mancat o salata de 120 g si fructe). Nu ti-a fost foame dupa-masa?

Apropo de fructe, ce gust are fructul dragon?
mi-a fost o foame de lup, dovada ca am bagat si ditamai para la gustarea 2 - dar nefiind acasa am rabdat
nu stiu sigur daca salata midi de la McDonalds are doar 120 gr., dar pe moment nu am avut altceva disponibil
dar mamaliga de seara a fost un deliciu, am facut o mamaliga tare sa o tai cu ata, am ras branza maturata de capra si am pus smantana - am cules-o de deasupra laptelui integral prins - ulterior am pus laptele prins intr-un tifon la scurs si poate deseara am si branza de vaci gata

fructul de dragon are un gust aproape fad, ca de kiwi apos dar nu e acru deloc ci dulceag - consistenta se aseamana cu kiwi si se pare ca e foarte sanatos - din pacate la noi costa prea mult ca sa mancam des . Apropos, e fructul unui cactus...

m-ai intrebat daca imi cantaresc, nici vorba... aproximez din ochi cantitatile, nu e farmacie! Nici nu suport ideea si nici nu am timp si de aceea am ales dieta Monti pentru ca imi permite orice cantitate si numar de calorii cu respectarea asocierii alimentelor.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!