View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 26 mai 2011, 13:44:55
Dydee21's Avatar
Dydee21 Dydee21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: hopeland, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dieta pt hipotiroida
Date: 158cm, 115.1kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dydee: Un nou inceput,un alt deznodamant! Trebuie sa pot!

Citat:
Anterior postat de grasuta88 Vezi mesajul
Succes iubita in lupta cu kg in plus stiu cum e cand cantarul iti arata 3 cifre inarmeazate cu ambitie si vointa si ai sa reusesti. Te poooooooooooop
Grsuta,multumesc mult pentru incurajari,de data asta nu mai renunt,chiar daca mai fac greseli si mi-e lene sa fac sport merg asa inainte si incerc sa ma corectez..doar spre mai bine.. Felicitari pentru ca tu ai reusit si impreuna ne vom implini visul
Pana pe data de 9 iunie mi-am propus sa ajung la cel putin 99,9 kg si sa nu ma mai cantaresc pana atunci...oare o sa pot sa ma abtin?

Citat:
Anterior postat de lucistefi Vezi mesajul
buna
ma bucur sa aud astfel de vesti
eu nu m-am cantarit de loc dar stai linistita mai bine sa nu te cantaresti o perioada .Aveam duminica 105 asa ca asta e trebuie sa ne luptam cu ele azi sunt mai ambitionata ca niciodata trebuie sa reusim spune-ti in gand mereu trebuie sa slabesc o sa fi slaba, mananc si slabesc
Eu am fost la nutritionist si vineri am programare iar
Sper sa-mi mai dea ceva pt. pofta asta de dulce dar cateodata mai iau fibrobar
Hai ca o sa reusim impreuna.te pup.
Luci,la mine nu functioneaza chestia cu sa-mi spun in gand pentru ca simt o presiunea mai mare si atunci exista riscul mai mare sa cedez,cred ca psihicul meu e un pic fitos,nu prea fac bine fata la presiune dar ma bucur ca functioneaza la tine
Cum a fost la nutritionist?Si eu am mers acu' 2 ani si ceva la un medic endocrinolog,aveam 93 de kg,mi-a dat o foaie cu alimente si caloriile lor si un exemplu de meniu si mi-a spus ca pot sa mananc ce vreau dar sa nu depasesc 1000 de caloriiAm mancat f mult peste atunci,cred ca in fiecare zi.Mancam peste fiert cu mamaliga iar acuma nu mai suport pestele fiert,mai mananc peste la conserva cand am zi de proteine dar nu f des ca ma satur repede Cert e ca atunci am ajuns la 79 de kg dar proasta am fost ca iar m-am ingrasat dar asta e...un sut in fund un pas inainte
Sunt femei/barbati care sunt mai pofticiosi la dulce sau persoane ca mine care prefera sa manance un sandwich decat o ciocolata..am mai citit pe net ca poti inlocui dulcele cu un fruct sau alte dulciuri fara zahar dar nu pre e tot aia,poate totusi o sa poti sa mananci ceva dulce,asa putin(3 buctele de cioco sau ce iti place tie dar in cantitati mici) cand te apuca pofta ca nu cred ca dauneaza prea tare si te ajuta si la psihic sa nu cedezi.
Imi place ca esti optimista,asa te vreau!