View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 04 dec 2011, 20:04:43
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Provocarea "minus 3 kg"

Citat:
Anterior postat de Elena2010 Vezi mesajul
Bun bun, de bagat m-as baga si eu..dar sunt asa satula de dieta de nu am chef sa aud de alta. Am vazut ca lista de fete care vor minus 3 kg este destul de mare dar nimeni nu a scris si cum vrea sa realizeze. Poate aud ceva impresionat..gen vinete cu maioneze, pizza zilnic si scade 3kg..
Nu ma luati in seama cu meniurile de sus, dar m-as ajuta sa vad cum v-ati propus sa va atingeti targhetul.


da, aş vrea să văd şi eu aşa ceva, să aflăm secretul în care mănânci tot ce vrei şi slăbeşti. poate doar să fii bolnav, doamne-fereşte!
eu nu prea am ce spune despre cum, deocamdată fac sport şi nu mai mănânc prostiile cu care m-am îndopat în ultimele luni (dulciuri, junk food etc.). în principiu la mine hipocalorica funcţionează, pentru că mi se pare nedrept să ţin toată viaţa o dietă în care n-am voie aia sau ailaltă. n-am un organism super-sănătos, dar nici foarte bolnav, aşa că dacă mă menţin în limite cantitative (şi calorice) de bun simţ, el săracul îşi face treaba.
încerc, iarăşi, să folosesc ingrediente cât mai neprocesate, adică să-mi fac mâncărică de una singură, the essentials
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat