Subiect: Jurnal kasty
View Single Post
  #19 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 01:27:56
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal kasty

Eu, personal, nu cred ca as putea tine (dar nu bag mana in foc, ca parerile is schimbatoare, mai ales in materie de diete) principiile Mihaelei Bilic, dintr-un singur motiv: restrictia de calorii. Daca imi vezi meniurile mele, mai ales cele din ultimile zile, ma chinui (uneori esuez) sa ajung la 1200 kcal. Dieta mea nu este hipocalorica, insa daca as tine una hipocalorica, tu stii ce pofta de mancare as avea? Asa.. de dragul interzisului. Insa uite, chiar aseara imi zicea o fata de aici de pe site care tine principiile Mihaelei Bilic, ca ii place asa tare dieta asta, si chiar ar putea s-o urmeze toata viata! Deci cum am zis, depinde de fiecare. Degeaba ti-am recomanda noi o dieta anume, daca mintea si organismul tau nu ar accepta-o. Asa ca daca tu crezi ca principiile Mihaelei Bilic ti se potrivesc cel mai bine, merita sa incerci! Nu este o dieta deloc rea!!
Cel mai important este sa alegi o dieta care sa nu te distruga pe dinauntru, cum spunea si gabitza. Prima dieta care am tinut-o eu cand aveam vreo 13 ani, m-a lasat cu probleme destul de grave si care ar putea deveni si mai grave daca nu le-as tine sub control. Restul dietelor care le-am facut, nu au fost asa daunatoare ca prima, insa organismul meu deja raspunde foarte greu in fata unui regim. Trebuie sa ma chinui mai mult, insa va merita!

Vreau sa ne auzim mainneeee Sa ne spui cum ti-e inceputul!! Noapte buna!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!