View Single Post
  #19083 (permalink)  
Vechi 26 iun 2014, 10:40:14
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Apropo Emy , ce bine ca-i revenit, sa am cu cine sa ma mai consult la retetele monti.
Sa sti c-am facut si prajituri monti, budinci, dar mai am unele dileme.
De ex. faceam budinca de orez integral cu mere, si am adaugat odata nuca si a fost super buna, dar desi nuca are indexul glicemic mic ,nu cred ca e buna
Sti ce-am facut? Popcorn din hrisca. Foarte bun cand ai pofta de rontait seara ca mine
Pun bobitele de hrisca in tigaie fara ulei , fara nimic, sa vezi ce frumos se desfac nu chiar ca popcornul dar suficient........
Am mai pus hrisca la inmuiat ,pana adoua zi se desface frumos de nu mai trebuie fiarta , dar nu ma pra incanta gustul ei. Mi-a placut in lapte cu scortisoara.
Cel mai mult imi place nautul
Pe duminica cred ca fac ardei umpluti,ar trebui sa cumpar ciuperci,sa-i umplu doar cu carne ceapa si ciuperci.
Si poate iau si niste aripioare sa fac la cuptor ,nu stiu pe tine , sau pe care v-am citit c-ati facut ,si mi-ati facut si mie pofta.
La ciorbita ma mai gandesc maine, sau poate fac ciorba de ardei umplut si felul doi aripioare, mai vedem , ne mai gandim.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
angela av (26 iun 2014), claudia22 (26 iun 2014), feelix (26 iun 2014), myha (26 iun 2014), VentoFreddo (26 iun 2014)