View Single Post
  #19092 (permalink)  
Vechi 17 sep 2014, 12:30:50
CCristina D's Avatar
CCristina D CCristina D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Buna, Cristina! Felicitari pt bebe! Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos!
In ceea ce priveste candidoza este destul de uricioasa. Si eu am stat cu teama asta, avand in vede ca anul trecut am luptat 2 luni cu ea si am invins :d dar afost greu. Acum nu e nimice doar o senzatie ce a aparut ca nu sunt suficienti lactobacili si aproape toata sarcina, la 3-4 zile luam cat un ovul ce continea doar ce imi lipsea mie. Apoi am folosit un gel pt igiena intima luat din farmacie(am inteles ca ar fi si in centrele comerciale mari) ce ajuta la refacerea si intretinerea florei cu un ph potrivit zonei.
Si uite asa m-am intretinut. Intrasem si eu in panica , dar analizele au fost ok asa ca am mers pe cele recomandate de medic si e fara probleme.
alina, multumesc de urari

Da, e uracioasa senzatia, exact nici eu nu stiu dc e candidoza, ca nu am scurgerile abundente cum sunt specifice ei....problema e ca si eu am avut distrusa flora inainte sa raman insarcinata si am facut tratament cu ovule pt refacerea ei si posibil sa fie din nou aceeasi problema. Mi-era teama de asta si chiar ma gandeam in sinea mea, uite ca nu am mai avut treaba de atatea luni si poc
Inca nu e asa grava situatia, doar putin deranjanta....daca vad ca se agraveaza o sa sun medicul sa vedm ce zice si el

O zi usoara tuturor!!
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui CCristina D:
alina_neamt (18 sep 2014)