View Single Post
  #191 (permalink)  
Vechi 05 aug 2011, 10:05:10
Dydee21's Avatar
Dydee21 Dydee21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: hopeland, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dieta pt hipotiroida
Date: 158cm, 115.1kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Daca mananci mai mult decat trebuie e doar pt ca vrei,nu pt ca nu poti rezista tentatiei,tu vrei sa nu rezisti..eu la concluzia asta am ajuns dupa ce m-am analizat pe mine si comportamentul meu,gandurile mele atunci cand nu ma tin de dieta.
Daca atunci cand imi propun sa mananc pranzul de exemplu imi spun : voi manca asta si asta si doar atat si voi fi cumintica chiar daca mai poftesc si la altceva atunci asa va fi si nu imi va fi greu deloc sa rezist,mintea mea se comformeaza dar daca imi spun voi manca asta si asta dar daca mai mananc si nu stiu ce in plus desi n-am voie ma voi simti vinovata dar las ca trece,recuperez eu atunci n-am nici o sansa sa rezist.

Doar tu poti sa te controlezi,doar daca vrei.Daca vrei sa slabesti vei face tot sa iti atingi scopul,daca nu esti inca pregatita pentru asta doar vei trage de timp,te vei amagi..
__________________


" Daca vrei sa ai ceva ce n-ai avut niciodata,e nevoie sa faci ceva ce n-ai facut niciodata! " -Alexandra Dorneanu
Răspuns cu citat