View Single Post
  #19143 (permalink)  
Vechi 25 sep 2014, 09:29:49
Antonis's Avatar
Antonis Antonis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 42
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Mihaela, mi s-a stricat cantarul, cred ca m-am ingrasat vre-o 2 kg in concediu insa nu stiu sigur!
Dupa ce cumpar cantar nou iti spun daca ma mentin ... eu vreau sa mai slabesc

Aseara am facut pt mati niste legume pe care i le-am pregatit asa, am calit o ceapa mica in unt, vre-o 2 min apoi am pus un pic de apa si am mai fiert, apoi am adaugat morcov, dovlecel, conopida si sare. am fiert bine si spre final am pus smantana. e prima data cand fac asa, astazi o sa le zic sa fiarba 2 oua de prepelita si sa ii dea sa pape cu ce am facut eu aseara.

in general la pranz papa legume cu carne sau ou, branza iaurt.
prost stam cu felurile de mancare ... raisa la varsta lui matias manca ce gateam pt noi.
chiftelutele nu i-au placut cand s-au gatit, o sa mai facem intr-o zi chiftelute, asa ca perisoarele, fierte si cu sos de smantana. o sa caut reteta pe net si le-o las sa ii faca.
am listat o carte de bucate pt matias si tot parca nu ma inspira nimic.
Simo, Miha ati incercat supa de linte? aici se recomanda din luna a 8-a..lui Iannis ii place f. mult si i-am zis si unei prietene si la fel a avut succes.
Ficatel de pasare fiert in lapte cu piure de cartof dulce cu unt..

Laura felicitari! Sarcina usoara!
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2115 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1598 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Antonis:
Laura (25 sep 2014)