View Single Post
  #193 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 20:55:03
supermire83's Avatar
supermire83 supermire83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2012
Locaţie: venezia / deva, Italia
Vârsta: 41
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 686
Am fost apreciat(a) de 536 ori in 445 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxanici8585 - Primul pas spre o viata mai buna...

Citat:
Anterior postat de roxanici8585 Vezi mesajul
si eu abia astept ca e cam mult de cand nu am cantarire oficiala
nu ma felicita ca ma simt cu musca pe caciula ... eu te felicit pe tine .....
trebuie neaparat sa imi spui de unde scoti ambitia si cum rezisti poftelor ............

ciao scumpa

hihihihihi.....eu nu prea rezist poftelor, dar am mare noroc ca iubi manca ceea ce gatesc pentru mine, deci nu am nici o alta tentatie.
Dulciuri imi fac eu cat mai dietetice....asa ca daca am pofta de dulce manc. Iubi meu mai papa ceva cornuri sau prajiturele sau eugenii la lucru, dar daca is in casa si-s ambalate nu-mi trebuie ca mi naspa sa le desfac si sa le las incepute....asa ca nu le desfac....bine, foarte rar, daca papa iubi meu vreuna acasa imi da si mie, dar numai o bucatica foarte mica cat sa-i simt gustul, si-mi trece pofta.

Eu am incercat pe cat posibil daca mi-a fost pofta de ceva sa gust, o lingurita sau o faramitura cat sa-mi treaca pofta....singurul lucru la care n-am putut rezista sunt fructele, dar cand cred ca fac exces iau fructul, si-l tai in doua si-l impart cu iubi meu....si cum el manca mai repede decat mine, ii mai tai si din jumatatea mea hihihihi....si asa manc mai putin hihihihi
__________________
Jurnal Mirela

Fericirea este un fluture, care, atunci cand este urmarit, este intotdeauna la un pas de a fi prins, dar daca stai linistit, se poate aseza pe tine!